ALUEXPO 2019

6. Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı ALUEXPO 2019, 10-12 Ekim tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. 2009 yılından bu yana iki yılda bir yapılan fuarda katılım oldukça yüksekti.

Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenen Fuara,Türkiye’nin potansiyel fırsatlarını değerlendirmek isteyen yabancı firmalar ve aynı zamanda farklı ülkeler ile işbirliği yapmak isteyen yerli firmalar bir araya geldiler.

Alüminyum üreticilerine, alüminyum mamul ve yarı mamul kullanan çok çeşitli sektörlere ulaşarak; potansiyel alüminyum alıcılarının ve üreticilerinin fuarı ziyaret etmeleri konusunda yürütülen yoğun kampanya sonucunda ALUEXPO 2019 yeni bir ziyaretçi rekoruna imza atmış gözüküyor.

TÜDÖKSAD ALUEXPO 2019 FUARINA KATILDI

Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği, 6. Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı ALUEXPO 2019’da yerini aldı. “Dökümü Yakından Tanıyalım” etkinliğiyle standında yapılan döküme ziyaretçiler ve katılımcılar büyük ilgi gösterdi. Cevdet Usta’nın alüminyumdan döktüğü Atatürk rölyefi ziyaretçiler tarafından ilgiyle karşılandı. “Dökümü Yakından Tanıyalım” etkinliği daha önce de Ankiros/Annofer/ Turkcast fuarlarında yapılmıştı.

Döküm gösterimiz sonrasında öğrencilere Derneğimizin Çevrimiçi Eğitim Platformu Dökümhane.net'in sunduğu imkanlar ve ücretsiz eğitim materyalleri hakkında bilgi verildi. Ayrıca, yeni dönemde Tüdöksad tarafından üniversiteler ile planlancak iş birlikleri, staj imkanları ve tanıtım faaliyetleri paylaşılarak sosyal medya hesaplarımızdan takip etmelerinin faydalı olacağı belirtildi.