ANKIROS  / TURKCAST Fuarları Daha Sağlıklı Bir Sektör Buluşması İçin Ertelendi !!!

30 yıldır metalürji dünyasının en etkili organizasyonlarından biri olan ANKIROS ve TURKCAST fuarlarının tarihi sektörün talebi doğrultusunda 10-12 Haziran 2021 olarak değiştirilmiştir.

Hannover-Messe Ankiros Fuarcılıktan yapılan açıklamaya göre;

''Katılımcılarımız, sektör dernekleri, meslek kuruluşları ile yapılan toplantılar, birebir görüşmelerde ANKIROS ve TURKCAST fuarlarının planlandığı 12 Kasım 2020 de başlaması halinde Covid-19 pandemisi nedeniyle beklenen ziyaretçi sayılarına ulaşamayacağı, hatta birçok uluslararası fuar katılımcısının seyahat engelleri nedeniyle fuara gelemeyeceği, dolayısıyla beklentilerin karşılanamayacağı, beklenen başarıya ulaşılamayacağı görüşü ağırlık kazanmıştır. Bu doğrultuda yeni fuar tarihleri 10-12 Haziran 2021 olarak belirlenmiştir.

Tarih değişikliğinin fuarlarımıza olumlu etkileyeceğini öngörmekte ve daha başarılı bir ANKIROS/TURKCAST için mevcut yurtiçi ve uluslararası katılımcılarımızın talep ve görüşleri ile alındığını belirtmek isteriz.''

Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği olarak iki yılda bir düzenlemekte olduğumuz 11. Uluslararası Döküm Kongremizde, ANKIROS / TURKCAST 2020 Fuarları ile paralel olarak 10-12 Haziran tarihine ertelenmiştir.

 

(Kaynak: ANKIROS)