Aslankaya Döküm’den Dev GES Yatırımı

Kendi alanında uzman bir ekip ile Gaziantep 5. Organize Bölgesi’nde kurulan Aslankaya Döküm ve Makine, bölgede üretim kalitesi, gelişmiş laboratuvarı ve son teknoloji test ve analiz cihazları ile sektöre hızlı bir giriş yaparak adından kısa sürede bahsettirmiştir. 30 yıllık iş tecrübesiyle hareket eden Aslankaya Grup’un parçası olması itibariyle “güven”i kısa zamanda kazanmıştır. 

Dünyada yenilenebilir enerji kaynaklarına verilen önem her geçen gün artarken yenilenebilir enerji kaynağı olarak Güneş, ulaşılabilir ve sürdürülebilir olmasıyla hem çevreye hem de ekonomiye fayda sağlıyor. Bunun bilincinde Aslankaya Grup doğaya verdiği değerle, ülke ekonomisine güç katmak maksadıyla 5.000 m² kapalı alana sahip olan Aslankaya Döküm ve 15.000 m² kapalı alana sahip olan Aslankaya Kimya fabrikalarının çatılarının tamamına kurmaya başladığı Güneş Enerji Santrali ile yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

Aslankaya Döküm, enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanılması, doğru şekilde ve optimum enerji kullanımı için farkındalık oluşturulması, ekolojik dengenin korunmasına katkı sağlanması, enerjide ve ekonomide dışa bağımlılığımızın azaltılması adına enerji sektörünün öncü firmalarından olan GeneralSolar Enerji ile 2.4 MW gücünde dev yatırıma imza attı.

Aslankaya Döküm Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Arslan, “Yenilenebilir enerjinin dünya politikasında önemli bir yerinin olduğunun farkındayız. Güneş enerjisi açısından dünyanın en avantajlı bölgelerinden birinde yer alan ülkemizdeki bu potansiyeli değerlendirmek adına Aslankaya Döküm olarak temiz ve yenilenebilir olan bu enerjiden yararlanmak için GeneralSolar Enerji ile bu büyük projeye imza atmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz” dedi. Arslan, enerji maliyetlerinin önemli bir girdi olduğunu ve maliyetleri geriye çekmek adına önemli bir yatırım yaptıklarını, bu yatırımın rekabet güçlerini de arttıracağını belirterek güneş enerji santralinin devreye girmesiyle ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlayabileceklerini de sözlerine ekledi.

GeneralSolar Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ali Demirdaş şehrimizin güzide şirketlerinden olan Aslankaya Grup ile yaptıkları anlaşmadan dolayı mutlu olduklarını dile getirerek, EPC (Engineering, Procurement and Construction – Mühendislik, Tedarik ve Kurulum) faaliyetlerine tüm hızıyla devam eden GeneralSolar’ın, Türkiye genelinde ve bölgesinde sektörün önde gelen firmalarıyla anlaşmış olduğu Çatı GES’ler ile anahtar teslim kurulumlarına devam ettiğini aktardı.