Duyurular
11.03.2014 10:18 Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği 21. dönem Yönetim Kurulu belirlenmiştir.
12.02.2018 08:38 Tüdöksad 10. Uluslararası Döküm Kongresi Bildiri Çağrısı Yayınlandı!!
12.02.2018 08:38

YÖNETİM KURULU

TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu üyelerinin tam listesi aşağıda yer almaktadır.


 • umur denizci

  Umur DENİZCİ

  Yönetim Kurulu Başkanı
  Denizciler Dökümcülük Sanayi ve Ticaret A.Ş.

  1949 İzmir Karşıyaka doğumlu olan UMUR DENİZCİ, Orta ve Lise eğitimini  1967 yılında İzmir Maarif Kolejinde tamamlamış. 1971 yılında  ODTÜ Metallurji Mühendisliği Bölümünden Metallurji Mühendisi ünvanını 1972 yılında da aynı fakülteden Metallurji Yüksek Mühendisi ünvanını almıştır.

   1972 yılında Akdöküm A.Ş de iş hayatına başlamış. 1974 yılında askerlik hizmetini Kayseri Hava İkmal merkezinde Mühendis Yedek subay olarak tamamladıktan sonra 1976 yılına kadar Akdöküm de çalışmaya devam etmiştir. 1976  - 1978 Mayısına kadar geçen sürede ise Döküm Sanayi A.Ş de çalıştıktan sonra  1978 Eylülünde Denizciler Dökümcülük A.Ş yi kurmuştur. Halen bu firmanın Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır.

   2010 yılından beri TUDOKSAD ı WFO Dünya Dökümcüler Organizasyonu Yönetim kurulunda temsil etmektedir.Halen TUDOKSAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yrd. görevindedir.

  AFS  Amerikan Dökümcüler Derneğinin de 1980den beri üyesidir.

   Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • Kadir EFE

  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
  Ferro Döküm Sanayi Dış Tic. A.Ş.
 • Mehmet ATİK

  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
  Atik Metal San. Tic. A.Ş.
 • Mehmet Ali ACAR

  Muhasip Üye
  Ardemir Döküm San. Tic. A.Ş.
 • Emin Uğur YAVUZ

  Yönetim Kurulu Üyesi
  Ay Döküm Makina Sanayi Ticaret A.Ş.

   1951 yılında Ankara’ da doğmuştur. TED Ankara Koleji’ n den sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ n den Petrol Mühendisi olarak mezun olmuş ve lisansüstü eğitimini Yeni Zelanda’ da University of Auckland’ da tamamlamıştır. Maden Tetkik ve Arama Enstitüsü Genel Müdürlüğü Sondaj Dairesi’ n deki görevlerinin ardından babası Ahmet YAVUZ tarafından kurulan AY DÖKÜM Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. de çalışmaya başlamış ve halen Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi  olarak AY DÖKÜM A.Ş. de iş hayatına devam etmektedir .Geçmişte ASO Döküm Sanayi Meslek Komitesi  Başkanlığı, ASO Meclis Üyeliği görevlerini yürütmesinin ardından, halen ASO Teknik Kolej Mütevelli Heyeti üyeliği, TOBB Döküm Sektörü Meclis Üyeliği ve Ankara Dökümcüler İhtisas OSB Başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

   Evli ve iki çocuk sahibidir. İngilizce bilmektedir.

 • Oğuzhan DENİZ

  Yönetim Kurulu Üyesi
  Çelikel Alüminyum Dök. İml. San. Tic. A.Ş.
 • Mehmet ÖZALP

  Yönetim Kurulu Üyesi
  Silvan Sanayi A.Ş.

  “1972’de İstanbul’da doğdu. Orta ve lise öğrenimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamlamış olup, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü Yüksek Lisans mezunudur.Üniversite tahsili esnasında ve devamında ortağı olduğu International Turizm Yapı ve Endüstri Tesisleri San. ve Tic. Ltd. şirketinde 1992-1999, 2002-2004 yılları arasında yurt içi ve yurt dışı projelerde Şantiye Şefliği, Üretim ve Montaj Mühendisliği ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir.2000-2001’de Tekfen İmalat ve Müh. A.Ş.’de Proje Mühendisliği yapmıştır. 2005 yılından bu yana Silvan Sanayi A.Ş. ‘ nin Şirket Ortaklığı, Yönetim Kurulu Üyesi ve Teknik Müdürü olarak görevlerini yürütmektedir.

  İyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir. Evli ve 1 kız çocuk babasıdır. “

 • adnanaytekin

  Adnan AYTEKİN

  Yönetim Kurulu Üyesi
  Tosçelik Granül San. A.Ş.

  1953 Samsun doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Havza’da bitirdikten sonra, üniversite eğitimini İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır.İş hayatına Makine Kimya Endüstrisi Kurumu’nda Elektrik Mühendisi olarak başlamıştır. Askerlik görevini müteakip özel sektörde Bufer Elektrik A.Ş.’deki görevinden sonra Çelik Granül Sanayi A.Ş.’de 16 yılı Genel Müdür olmak üzere toplam 23 yıl çalışmıştır.Halen, 2006 yılında kuruluş aşamasından beri çalıştığı Tosçelik Granül Sanayi A.Ş.’de Şirket Müdürü olarak görev yapmaktadır.TÜDÖKSAD’da 5 dönem Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır.

  Evli ve 2 çocuk sahibidir.

 • Emre GİRAY

  Yönetim Kurulu Üyesi
  Demisaş Döküm Emaye Mam. San. A.Ş.
Yukarı