Dünya Dökümcüler Birliği (WFO)'nun Yeni Dönem Başkanı Umur Denizci Oldu

Derneğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Umur Denizci, on yılı aşkın süredir Yönetim Kurulunda yer aldığı Dünya Dökümcüler Birliği (WFO)'nun 2020 - 2021 yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi.

WFO tarafından geçtiğimiz hafta yapılan açıklamada; bu onursal görevi Omega Sinto Foundry Machinery Ltd temsilcisi Mark Fenyes'ten devralan Sayın Umur Denizci'nin kuruluşun yeni dönem başkanı olmasından duyulan mutluluk vurgulandı. Ayrıca, önümüzdeki yıllarda organizasyonu daha da geliştirmek için WFO Sekretaryası, Yönetim Kurulu ve üye ülke dernekleriyle birlikte önemli projelere imza atılacağı belirtilerek sonrasında Sayın Umur Denizci'nin ifadelerine yer verildi.

“WFO Başkanı seçilmek büyük bir onur ve üye ülkelerimizin Yönetim Kurulumuza ve Dernek Sekreteryamıza duyduğu güven bize yeni dönem çalışmaları için büyük bir motivasyon kaynağı oluşturuyor. Dünya Dökümcüler Birliği (WFO) adına çok önemli bir dönemece giriyoruz.

Son 5 yıldır büyük bir dikkatle hayata geçirdiğimiz yapısal değişiklikler neticesinde üye ülke derneklerimize olan bağlılığımızı daha da arttırmayı, onlara ve dolayısıyla üyelerine verdiğimiz hizmetleri zenginleştirmeyi hedefliyoruz. Artan kaynaklarımız ve sahip olduğumuz güçlü sekretarya ekibimiz ile sosyal medyadaki varlığımızı ve genel olarak iletişim yeteneklerimizi daha da geliştireceğimizi umuyoruz.

"WFO Teknik Forum, Dünya Döküm Kongresi ve WFO Foundry Summit Zirvesi gibi teknolojik ve ticari gelişmeleri paylaşmak için önemli platformlar sunan uluslar arası etkinliklerimize tüm hızıyla devam edeceğiz.

18 - 19 Mayıs tarihlerinde A.B.D.'nin New York şehrinde düzenleyeceğimiz Foundry Summit etkinliği sonrasında bu kez 18 - 22 Ekim 2020 tarihlerinde Güney Kore'nin Busan kentinde 74. Dünya Döküm Kongresi'nin gerçekleştireceğiz.

2021 yılının Nisan ayında ise Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği (TÜDÖKSAD) olarak WFO Teknik Forum etkinliğine ev sahipliği yapacağız. Tüm bu etkinliklerimize Türkiye Döküm Sanayi'nin katılımı sektör olarak uluslar arası varlığımız ve tanıtımımız için büyük önem taşıyor. Üyelerimizi ve tüm paydaşlarımızı katılımcı ve dinleyici olarak bu organizasyonlarda yer almaya davet ediyoruz.

Bu çalışmalarımızın yanısıra üye ülke derneklerimizle iletişimimizi güçlendirme, global üretim trendlerinin ve uluslararası döküm sektörüyle ilgili haberlerin paylaşımı gibi faaliyetlerimiz de artarak devam edecek."

 

(TheWFO)