Duyurular
11.03.2014 10:18 Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği 19. dönem Yönetim Kurulu belirlenmiştir.
23.07.2012 16:58 1 Ekim 2012 tarihi itibariyle yeni adresimize taşındık, iletişim bilgilerinden yeni adresimize ulaşabilirsiniz.
11.03.2014 10:40 Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği Toplantı Salonu sektörün kullanımına sunulmuştur. Detayları dosyalar bölümünde inceleyebilirsiniz.
15.07.2014 13:06 Metalik Fikirler 3.yarışmasını düzenliyor...Detayları www.metalikfikirler.org adresinden öğrenebilirsiniz.

8.Uluslararası Döküm Kongresi

2016-09-22


29 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek Ankiros / Annofer / Turkcast 2016 Fuarları ile beraber sekizincisini düzenlediğimiz Döküm Kongremizin hazırlıklarını tamamlamış bulunuyoruz. Bu yıl da çeşitliliğiyle öne çıkan, sektörü en son yeniliklerle tanıştıracak, yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda döküm alıcısının katılacağı bu önemli sektörel buluşmalara tüm üyelerimizi bekliyoruz.

Kongre & Etkinlik Programımızın Ana Hatları:

Açılış törenimiz 29 Eylül Perşembe günü saat 10.30'da Döküm ve Sanat sergilerimizin açılışı ile başlayacaktır. Sonrasında, fuar süresince ziyaretçilerimiz ile birlikte alüminyum figür dökümü yapacak olan Cevdet Usta ilk döküm gösterisini gerçekleştirecektir.

Tüdöksad Akademi Eğitim Danışmanımız Sayın Seyfi Değirmenci'nin kongre açılış konuşmasının ardından, Derneğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Sayın M. Uğur Kocaoğlu saat 11.15’te bir açılış konuşması yapacaktır.

Saat 11.30'da Alman Dökümcüler Birliği Başkanı Sayın Dr. Erwin Flender yapacağı konuşmada dökümhanelerin Avrupa'da pozisyonlarını güçlendirebilmeleri için hangi hususlara dikkat etmeleri gerektiğini ve sektörün genel durumunu irdeleyecektir.

Sonrasında sırasıyla Kongre ve 40. Yıl Etkinliği Sponsorlarına plaket takdimi, 4. Dökümün Fotoğrafları Yarışması’nda ilk 3’e giren eser sahiplerine başarı ödüllerinin takdimi, 2. TÜDÖKSAD Çevre Ödülleri Yarışması’na katılan üyelerimize sertifikalarının takdimi gerçekleştirilecek ve saat 13.00'te 3 gün boyunca sürecek olan teknik oturumlar başlayacaktır.

Teknik oturumlardan önce her sabah 09.00 – 10.30 saatleri arasında Sponsorlar Kahvaltısı etkinliği düzenlenecektir. Bu sayede sektör mensuplarıyla buluşarak gün boyu gerçekleştireceğimiz teknik oturumlardan önce bir arada olmanın keyfini yaşayacağız.

Fuar süresince TÜDÖKSAD Etkinlik Alanı’nda yer alacak “Döküm ve Sanat” temalı “Bülent Demirağ Bronz Döküm Heykel Sergisi” döküme sanatsal bir perspektiften bakmamızı sağlayacaktır.

2. Tüdöksad Çevre Ödülleri Yarışması’na katılan 8 üyemizin hazırladığı ve çevre ile ilgili projelerini tanıttığı posterler TÜDÖKSAD Etkinlik Alanı’nda 3 gün boyunca “2.Tüdöksad Çevre Ödülleri Poster Sergisi” adı altında sergilenecektir.

Ayrıca bu yıl 4.'sünü gerçekleştirdiğimiz “Türk Döküm Sanayinin Eski ve Yeni Yüzü” temalı 4. Ankiros Dökümün Fotoğrafları Yarışması’nda sergilemeye değer bulunan eserlerden oluşan sergi fuar boyunca etkinlik alanımızda ziyaretçilere açık olacaktır.

28 Eylül Çarşamba akşamı saat 18.30'da fuar katılımcılarıyla beraber TÜDÖKSAD üyelerinin de davetli olduğu, organizatör firma Hannover Messe Ankiros’un düzenlediği Açılış Kokteyli fuar alanında başlayacaktır.

 

Kongre programı için tıklayınız.

Uluslararası Döküm Kongresi ve Ankiros / Annofer / Turkcast 2016 Fuarları ile ilgili etkinlik program detayları, davetiye, ziyaretçi formu vb. gibi tüm gerekli bilgilere aşağıdaki internet adreslerinden ulaşabilirsiniz;

akademi.tudoksad.org.tr / www.ankiros.com

 

Yukarı