TÜDÖKSAD 22. Olağan Genel Kurul Gerçekleşti

Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği’nin (TÜDÖKSAD) 22’nci dönem yönetim kurulu belirlendi. Yönetim Kurulu Başkanı yeniden Umur Denizci seçildi.

Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği’nin (TÜDÖKSAD) iki yılda bir gerçekleştirilen olağan genel kurul toplantısının 22’incisi İstanbul’da The Green Park Pendik Otel’de, 19 Şubat 2020 tarihinde gerçekleşti. Çeşitli illerden gelen üyelerle toplanan genel kurulda, geçmiş dönem Yönetim Kurulu Başkanlarından Yaylalı Günay Divan Başkanlığına, geçmiş dönem yönetim kurulu üyelerinden Alaattin Özyurt Başkan Yardımcılığına, TÜDÖKSAD İşletme Müdürü Seyhan Tangül Yılmaz ise Divan Katipliği görevine oy birliğiyle seçildi. 2018-2019 yılı faaliyet raporu ile mali tablolar, 21. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Umur Denizci ve Genel Sekreter S. Koray Hatipoğlu’nun sunumlarıyla üyelerle paylaşıldı. Faaliyet raporu ve bütçenin ibra edilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

TÜDÖKSAD YÖNETİM KURULU BAŞKANI YENİDEN UMUR DENIZCİ OLDU

Faaliyet ve mali tabloların sunumundan sonra 22’inci Genel Kurul’da yeni dönem için yapılan oylamada yönetim kurulu asil ve yedek üyeleriyle birlikte, denetleme kurulu için de asil ve yedek üyeliklerin seçimi gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden seçilen Umur Denizci yaptığı teşekkür konuşmasında, öncelikle kendilerini bu göreve layık gören genel kurul üyelerine teşekkür etti.

Döküm sektörünün gelişimini destekleyen tüm faaliyetlerin içinde yer alarak ulusal ve uluslararası arenada sektörün ve üyelerinin çıkarları doğrultusunda faaliyetlerini sürdüreceklerini belirten Denizci, özellikle 2020 yılında göreve geldiği Dünya Dökümcüler Birliği (WFO) Başkanlığı göreviyle uluslararası arenada diğer ülke dökümcü birlikleriyle geliştirecekleri ilişkilerle bilgi alışverişine daha da ivme kazandırmayı düşündüklerini söyledi. Türk döküm sektörünü ulusal ve uluslararası platformlarda en iyi şekilde temsil etmek için tanıtım çalışmalarına devam edeceğini söyledi.

TÜRKİYE DÖKÜM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ (TÜDÖKSAD) 22’INCI DÖNEM YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ

Umur Denizci (Denizciler Dökümcülük San. Tic. A.Ş.)

Kadir Efe (Ferro Döküm San. Dış. Tic. A.Ş.)

Adnan Aytekin (Tosçelik Granül San. A.Ş.)

Emre Giray (Demisaş Döküm Emaye Mam. San. A.Ş.)

Mehmet Ali Acar (Ardemir Döküm San. Tic. A.Ş.)

Mehmet Özalp (Silvan Sanayi A.Ş.)

Oğuzhan Deniz (Çelikel Alüminyum Döküm İml. San. Tic. A.Ş.)

Uğur Demirci (Döktaş Dökümcülük Tic. ve San. A.Ş.)

Dilek Gündüz (Erkunt Sanayi A.Ş.)

TÜRKİYE DÖKÜM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ (TÜDÖKSAD) 22’INCI DÖNEM YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELERİ

Melih Dirin (Dirinler Döküm San. Tur. Lim. İşl. Tic. A.Ş.)

Bülent Özgümüş (Özgümüş Döküm San. Tic. A.Ş.)

Ekrem Kanıtoğlu (Mert Döküm İnşaat San. Tic. Ltd. Şti.)

Burak Arkan (Arpek Arkan Parça Al. Enjek. Kalıp San. Tic. A.Ş.)

Murat Canbaz (Kardökmak Kardemir Döküm Mak. A.Ş.)