TÜDÖKSAD Ailesi Yılsonu Yemeğinde Buluştu

Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği tarafından organize edilen “Yılsonu Yemeği” 14 Aralık 2018 tarihinde Pendik Divan Otel’de yüksek katılımla gerçekleşti. Geleneksel TÜDÖKSAD Yılsonu Yemeği’nde üyeler ve sektör paydaşları bir araya geldi. Davette, Ballroom Orkestra’nın programında davetliler müzik eşliğinde doyasıya eğlendi.  Yemek öncesi davetlilere hitaben kısa bir konuşma yapan Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Umur Denizci, davete gösterilen ilgiden dolayı katılımcılara ve gecenin organizasyonuna katkıda bulunan Yönetim Kurulu Eski Başkanı Uğur Kocaoğlu’na ve Dernek İşletme Müdürü Seyhan Tangül Yılmaz'a teşekkür etti.

Türkiye döküm sektörünün bu birlikteliğinin her zaman gelecek için umut verici olduğunu belirten Denizci, “Çok zorlu geçen bir yılı geride bırakıyoruz. Hem ülkemiz hem de tüm sanayi sektörleri zor bir yıl geçirdi. Tüm zorluklara rağmen sanayicilerimizin gösterdiği yüksek performans ve azimden dolayı tüm zorlukları yeneceğimize inanıyorum. Beklentimiz bu olumsuzlukların kısa sürede atlatılmasıdır” dedi.

Türkiye döküm sektöründeki büyüme ivmesinin devam edeceğine olan inancını her platformda dile getirdiğini söyleyen Denizci, uluslararası pazara entegre olmuş ve önemli bir oyuncu konumundaki Türk döküm sanayisini daha da görünür kılmak için uluslararası platformlarda temsil etmeye her zaman çalıştıklarını söyledi.

Sektörün heyecanla beklediği Ankiros/Annofer/Turkcast fuarlarına 25-27 Ekim tarihleri arasında katılım sağladıklarını belirten Denizci, “Fuarla birlikte eş zamanlı organize ettiğimiz 10.Uluslararası Döküm Kongremizi de başarıyla tamamladık. Ankiros/Annofer/Turkcast fuarları gerek uluslararası niteliği gerek ise yerel katılımı ve etkinlikleriyle çok başarılı bir organizasyondu. Fuar sonrası yapılan değerlendirmeler ve raporlara bakıldığında fuarların çok başarılı bir yıl geçirdiğini söyleyebilirim. 

Denizci, konuşmasının sonunda tüm organizasyonlarına destek veren sponsorlara teşekkür etti.