TÜDÖKSAD Çevre & İSG Komite Toplantısı Gerçekleşti

TÜDÖKSAD Çevre & İSG Komitesi 12 Haziran günü online olarak toplantı ile gerçekleştirildi.

Toplantının ilk gündem maddesinde, Genel Sekreter Serter Koray Hatipoğlu Derneğimizin Covid-19 sürecindeki yoğun faaliyetlerinin yanı sıra sektörü yakından ilgilendiren konularla alakalı kamu nezdinde bulunulan girişimleri paylaştı.

Toplantıda bir gelenek haline gelen ve bu sene 4. kez düzenlenecek olan 2020 Erdoğan Nas Çevre Ödülü Yarışması'nın yanısıra Covid-19 önlemleri ve normalleşme süreci, güncel mevzuat çalışmaları ve kullanılmış döküm kumlarının değerlendirilmesinde son durum görüşüldü.

Erdoğan Nas Çevre Ödülü yarışma kılavuzu ve değerlendirme formu üzerinde yapılan güncellemeler Komite üyelerinin onayını alarak yarışma duyurusunun ilerleyen günlerde yapılmasına karar verildi. TÜDÖKSAD üyesi tüm dökümhanelerin katılımına açık olan yarışmaya son başvuru tarihi ise 14 Ağustos 2020 Cuma olarak belirlendi.

Kullanılmış döküm kumlarının değerlendirilmesiyle ilgili yapılan çalışmalar hakkında son bilgiler paylaşıldı. Sonraki maddede Komite üyeleri Covid-19 sürecini ve normalleşme fazına dair işletmelerde yapılan düzenlemeleri paylaştı ve fikir alışverişlerinde bulundu.

Farklı projelerin de konuşulduğu toplantıda TÜDÖKSAD üyeleri arasında yapılacak iş kazası istatistikleri çalışmasına hızla başlanmasına karar verildi ve toplantı sona erdi.