TÜDÖKSAD'dan Ümraniye Mesleki Teknik Anadolu Lisesine Ziyaret

Derneğimiz Genel Sekreteri Koray Hatipoğlu, İş Geliştirme Uzmanı Tunçağ Şen ve Kurumsal İletişim Sorumlusu Fikri Karaca 2 Mart Salı günü İstanbul’da ‘’Döküm’’ bölümüne sahip tek kalan okul olan Ümraniye Mesleki Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek; Okul Müdürü Salim Aksoy ve Metalurji Teknolojisi Alan Şefi Rasim Ulusoy ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşme çerçevesinde öğrencilerin sektör hakkındaki farkındalığını arttırarak sektörümüzün nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla TÜDÖKSAD'ın yoğun çalışmaları ve okullar ile bu alanda iş birliklerinin önemine değinildi.

Okul müdürü Salim Aksoy ve Alan Şefi Rasim Ulusoy, ziyaretimizden duydukları memnuniyeti belirterek, son dönemde bölümün ayakta kalması için özverili şekilde yaptıkları çalışmaları ve bölümün desteğe ihtiyaç duyduğu konuları dile getirdi. Tüdöksad ile birlikte yapılacak muhtemel iş birliklerinin bölümün geleceği için çok faydalı olacağı vurgulanarak; okulun faaliyet alanları, atölyeler, laboratuvarlar ve sınıflar gezildi, öğrencilere sektörümüz ve faaliyetlerimiz hakkında kısa bilgiler verildi.

Görüşme sonunda iki kurum arasında bir protokol hazırlanarak; fikir birliğine varılan projelerin hayata geçirilmesi için çalışmalara başlanmasına karar verildi.