TÜDÖKSAD Dünya Dökümcüler Birliği (WFO) Çalışma Grubunun Düzenlediği Webinarda Sunum Gerçekleştirdi

Dünya Dökümcüler Birliği (WFO) bünyesinde "Derneklerin Yönetimi Hakkında İyi Uygulamaların ve Tecrübelerin Paylaşımı" temasıyla oluşturulan Çalışma Grubu 16 Eylül 2020 Çarşamba günü üye ülkeler için webinar organize etti.

“Metal Döküm Sektöründe Başarılı Dijital Etkinlikler İçin Strateji Geliştirme” temasıyla gerçekleştirilen toplantıda, Covid-19 pandemi sürecinde fiziksel etkinliklerine ara veren Metal Döküm Sanayi STK ları için yeni normal sürecinde izlenebilecek yol haritaları masaya yatırıldı ve Amerikan Dökümcüler Birliği AFS ile Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği TÜDÖKSAD’ın gerçekleştirdikleri sunumlar takip edildi.

Derneğimizi temsilen webinara Genel Sekreter S. Koray Hatipoğlu ve İş Geliştirme Uzmanı Tunçağ C. Şen katıldı. Amerikan Dökümcüler Birliği AFS’nin sunumu sonrasında söz alan Tunçağ C. Şen özellikle son 2 yılda TÜDÖKSAD’ın faaliyetlerini dijital ortama taşıma sürecinde atılan adımları ve alınan olumlu geri dönüşleri özetleyerek, Derneğimizin tüm paydaşların desteğiyle birlikte Türkiye Metal Döküm Sektörüne hizmet vermeye ve vizyon oluşturmaya devam ettiğinin altını çizdi.

Ayrıca, ülkenin dört bir yanındaki üyelerine eşit hizmet götürme noktasında izlenen strateji, Dökümhane.net çevrimiçi eğitim platformu ve Üniversite-Sanayi İşbirliklerini geliştirme amacıyla pandemi sürecinde gerçekleştirilen projeler hakkında detaylar paylaştı ve çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü vurguladı.

Sunum sonrasında Genel Sekreter S. Koray Hatipoğlu söz alarak; limitli bütçelerle hareket eden STKlar için bu tip süreçlerde maddi kaynak oluşturmanın öneminden bahsetti. TÜDÖKSAD’ın dijitalleşme sürecinde üyelerinden aldığı desteği ve düzenli olarak gerçekleştirilen bilgilendirme toplantılarından detaylar paylaştı ve maddi manevi katkı sağlayan tüm üyelerimize teşekkür etti.

Sonrasında Soru & Cevap bölümüne geçilerek üye ülke temsilcilerinin soruları cevaplandı ve önümüzdeki dönemde yapılabileceklere dair fikir alışverişinde bulunuldu.

Toplantı Çalışma Grubu Yöneticisi Sayın Vladimir Krutis (Çekya) ve WFO Sekretaryasından Sayın Jose Javier Gonzalez’in yorumları ve teşekkürleriyle son buldu.