TÜDÖKSAD Taşıt Komitesi Toplantısı Gerçekleşti
TÜDÖKSAD Taşıt Komitesi yılın ilk toplantısını 27 Ocak Çarşamba günü online olarak gerçekleştirdi.

Toplantının ilk gündem maddesinde, Genel Sekreter S. Koray Hatipoğlu Derneğimizin Covid-19 sürecindeki yoğun faaliyetlerinin yanı sıra sektörü yakından ilgilendiren konularla alakalı kamu nezdinde bulunulan girişimleri paylaştı. Ayrıca, yeni yıla dair öngörüleri de içeren finansal tabloları özetleyerek uluslararası beklentilerden bahsetti.

Sonrasında, Erkunt Sanayi Yalın Ofis ve Kalite Sistemleri Müdürü Sayın Veysel Durak sektörel görünüm ve Avrupa otomotiv sektörünün mevcut durumu hakkında hazırladığı bilgileri içeren bir sunum gerçekleştirdi.

Büyük ilgiyle takip edilen sunumlar sonrasında komite üyeleri salgının hem ulusal hem uluslararası bazda otomotiv sektörü üzerindeki etkilerini irdeledi ve 2020 yılının genel değerlendirmesini yaparak 2021 tahminleri hakkında bilgiler paylaştı.

Global otomotiv sektörü göstergelerinde 2021 yılında da pandemi sürecinin belirleyici olacağı ve bunun yanında küresel emtia fiyatlarındaki değişimler, ticaret savaşları, AB Yeşil Mutabakat kapsamındaki gelişmeler ve e-mobilite trendlerinin de yıl sonu tablolarına büyük etkisi olacağı belirtildi.
 
Toplantı Komite Üyelerinin genel izlenimlerinin ve öngörülerinin paylaşımıyla son buldu.