TÜDÖKSAD & Üniversite İşbirlikleri Kapsamında Ziyaretlerimiz Devam Ediyor

İş Geliştirme Uzmanımız Tunçağ Cihangir Şen ve Tüdöksad Akademi Eğitim Danışmanımız Seyfi Değirmenci, Bursa Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü'nü ziyaret ederek öğrencilere Dökümhane.net projesi hakkında bir tanıtım gerçekleştirdi.

26 Şubat günü 100e yakın öğrencinin katıldığı etkinlikte öğrencilere, yeni mezunlara ve genç mühendislere yönelik giriş seviyesinde eğitimlerin ve materyallerin sunulduğu çevrimiçi eğitim platformumuz Dökümhane.net hakkında bilgi verildi.

Tüdöksad ve Tüdöksad Akademi faaliyetlerinin yanısıra Türkiye Döküm Sektörü ile ilgili yapılan paylaşımlar sonrasında gençlere söz verildi. Soru & Cevap kısmında gençlerin döküm sektörü özelinde merak ettiği noktalarla ilgili aydınlatıcı bilgiler ve tecrübeler paylaşıldı. Tüm bölüm öğrencileri 12 - 14 Kasım 2020 tarihlerinde gerçekleşek 11.Uluslararası Döküm Kongresi'ne davet edildi ve üniversiteler ile bu alanda iş birliklerinin önemine değinildi.

Öğrencilere staj imkanları ve kariyer fırsatları konusunda da Dernek olarak yapılan çalışmalar hakkında paylaşım yapıldıktan sonra, etkinliğin gerçekleşmesinde büyük emeği olan Dr.Öğr.Üye. Muhammet Uludağ'a ve öğrencilere teşekkür edilerek sonraki dönemde daha yakın iş birlikleri oluşturmak dilekleriyle toplantı sona erdi.