Tüdöksad & Üniversite İşbirlikleri Kapsamında Dokuz Eylül Üniversitesine Konuk Olduk

Genel Sekreterimiz Serter Koray Hatipoğlu ve İş Geliştirme Uzmanımız Tunçağ Cihangir Şen, Dokuz Eylül Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümünün düzenlediği "Malzeme Günleri" etkinliğine katılarak öğrencilere Dökümhane.net projesi ve Türkiye Döküm Sektörü hakkında bir tanıtım gerçekleştirdi.

12 Mart Perşembe günü Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Yerleşkesinde düzenlenen etkinliğe 100e yakın öğrenci katılım sağladı. Gün boyu süren etkinlikte Tüdöksad'ın yanısıra TMMOB Metalurji Genç, CMS Jant, İzmir Demir Çelik ve İstanbul Teknik Üniversitesinden katılan temsilciler metalurji sektörünün farklı alanlarından geleceğe dair öngörülerini paylaştılar ve gençlere kariyerleri açısından önemli tavsiyelerini paylaştılar.

Derneğimiz İş Geliştirme Uzmanı Tunçağ Cihangir Şen yaptığı sunumda; öğrencilere, yeni mezunlara ve genç mühendislere yönelik giriş seviyesinde içerikler sunan çevrimiçi eğitim platformumuz Dökümhane.net'i tanıttı. Ayrıca, Tüdöksad ve Tüdöksad Akademi faaliyetlerinin yanısıra Türkiye Döküm Sektörü ile ilgili paylaşımlar yaptıktan sonra gençlerin sorularını yanıtladı.

Öğrencilere staj imkanları ve kariyer fırsatları konusunda da Dernek olarak yapılan/yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler vererek, etkinliğin gerçekleşmesinde büyük emeği olan öğrenci kulübüne ve öğretim üyelerine teşekkürleri sundu.