TÜDÖKSAD & Üniversite İşbirlikleri Kapsamında Mühendis Adaylarıyla Buluşmaya Devam Ediyoruz

Genel Sekreterimiz Serter Koray Hatipoğlu, İş Geliştirme Uzmanımız Tunçağ Cihangir Şen ve Tüdöksad Akademi Eğitim Danışmanımız Seyfi Değirmenci, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencileri ile buluştu.

Tüdöksad Akademi Danışma Kurulunun da üyesi olan Sayın Prof. Dr. Ali Kalkanlı'nın daveti üzerine gerçekleşen ziyarette, Tüdöksad temsilcileri öğrencilere Dökümhane.net projesi ve Türkiye Döküm Sektörü hakkında bir tanıtım gerçekleştirdi.

13 Mart Cuma günü bölümün konferans salonunda gerçekleşen etkinliğe öğrenciler yoğun katılım gösterdi. 2 saat süren etkinlikte Derneğimiz İş Geliştirme Uzmanı Tunçağ Cihangir Şen; öğrencilere, yeni mezunlara ve genç mühendislere yönelik giriş seviyesinde içerikler sunan çevrimiçi eğitim platformumuz Dökümhane.net'i tanıttı. Ayrıca, Tüdöksad ve Tüdöksad Akademi faaliyetlerinin yanısıra Türkiye Döküm Sektörü ile ilgili paylaşımlar yaptıktan sonra gençlerin sorularını yanıtladı.

Sonrasında Tüdöksad Akademi Eğitim Danışmanımız Seyfi Değirmenci söz alarak, gençlere sektörde 30 yılı aşan tecrübesinden kesitler sundu ve sektörün geleceğine dair görüşlerini aktardı. Sonrasında soruları yanıtlayan Seyfi Değirmenci gençlere uzun kariyer yolunda faydanabilecekleri önemli tavsiyeler paylaştı.

Genel Sekreterimiz Serter Koray Hatipoğlu da gençlere seslenerek Tüdöksad kapsamındaki tüm faaliyetlerin öğrencilere açık olduğunu, yapacakları geri bildirimlerin çok önemli olduğunun altını çizerek tekrardan gençleri faaliyetlerimize davet etti.