TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu 2020 Yılının Son Toplantısını Gerçekleştirdi

TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu toplantısı 14 Aralık Pazartesi günü Online olarak gerçekleştirildi.

Toplantının ilk gündem maddesinde Genel Sekreter Koray Hatipoğlu Derneğimizin son dönemdeki faaliyetlerinin yanı sıra sektörümüzün kamu nezdinde görünürlüğü ve iletişim kanallarıyla ilgili girişimleri ve gelişmeleri paylaştı. Sonrasında, salgın sürecindeki küresel ekonomik görünüme ve gelecek öngörülerine dair uluslararası kurumlar tarafından yayınlanan analizler ve dosyalar irdelendi.

Son dönemde AB Yeşil Mutabakatıyla ilgili yaşanan gelişmeleri paylaşan Hatipoğlu; Dernek olarak TOBB AB Yeşil Mutabakatı Çalışma Grubu toplantıları başta olmak üzere, TİM, İSO, DEİK ve diğer kurumlar tarafından düzenlenen toplantılara da katılım sağlandığını belirtti. Dernek olarak her mecrada Yeşil Mutabakat’ın sektörümüz için taşıdığı öneme ve başlıca noktalara dikkat çekmeye çalışıldığını ifade etti. Ayrıca, Avrupa Dökümcüler Birliği CAEF ve Dünya Dökümcüler Birliği WFO nezdinde de gelişmelerin yakından takip edildiğini vurguladı.

Toplantının devamında İş Geliştirme Uzmanı Tunçağ Şen ve Tüdöksad Akademi Eğitim Danışmanı Seyfi Değirmenci pandemi sürecinde online olarak devam edilen TÜDÖKSAD Akademi bünyesindeki seminer faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Son olarak İşletme Müdürümüz Seyhan Tangül Yılmaz; üye aidatları, mevcutlar ve tüm mali durum hakkında bilgileri paylaştı.

Yönetim Kurulu üyelerinin görüşleri ve gelecek döneme dair öngörüleri sonrasında bir sonraki Yönetim Kurulu toplantısı tarihinin belirlenmesiyle toplantı sona erdi.