TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu Ekim Ayı Toplantısı

Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu toplantısı 15 Ekim Salı Günü Dernek Merkezimizde gerçekleştirildi.

Toplantıda Derneğimizin son 1 aydaki faaliyetleri hakkında Yönetim Kurulu Üyelerine bilgi verildi. Kullanılmış Döküm Kumunun Geri Kazanımı ve Bertarafı üzerinde Tüdöksad olarak Karayolları Genel Müdürlüğü nezdinde yapılan çalışmalar paylaşıldı.

18 - 21 Eylül tarihlerinde Slovenya'nın Portoroz kentinde gerçekleştirilen WFO Teknik Forum etkinliğinden öne çıkan detaylar ve etkinlik kapsamında Tüdöksad tarafından 2021 yılında İzmir Çeşme'de düzenlenecek olan WFO Teknik Forum ile ilgili yapılan tanıtım çalışmaları ve tanıtım videosu hakkında bilgi verildi.

Mesleki Yeterlilik Kurumu MYK koordinasyonunda başlatılan Ulusal Meslek Sınıflama Sistemi oluşturulması projesi hakkındaki gelişmeler, yeni üye başvurularının değerlendirilmesi ve Tüdöksad Akademi etkinlikleri görüşüldü.

Sonrasında, Tüdöksad tarafından düzenlecek olan 2. Ulusal Döküm Kongresi hakkındaki son hazırlıklar ve Kongre Teknik Programı masaya yatırıldı. Teknik Programın son halinin onaylanarak tüm sektöre duyurulmasına karar verildi. Etkinlikler kapsamında, Tüdöksad üyelerine özel olarak gerçekleştirilecek olan teknik geziler ile birlikte üniversiteler ile sağlanan işbirlikleri, bu yıl ilk defa düzenlenecek olan Gençlik ve Eklemeli İmalat Panelleri hakkındaki detayların katılımcılara büyük fayda sağlayacağı belirtildi.