WFO & Tüdöksad YK Başkanı Umur Denizci'nin Covid-19 Salgınına Dair Açıklamaları

Koronavirüs salgınının hepimizi etkilediği ve birçoğumuzun yaşamlarımızda ve profesyonel kariyerlerimizde karşılaşabileceğimiz en büyük zorluklardan biri olduğu gerçeği giderek belirginleşiyor.

Gerçek anlamda bu zorluğun tüm dünyada sektör mensupları tarafından hissedilmekte olduğunu görüyoruz. Bu sürecin hep birlikte en az zararla atlatılması için her zamankinden daha güçlü bir dayanışma sergilememiz, metal döküm sanayi olarak özverili bir şekilde bir arada hareket etmemiz ve yaratıcı çözümler üretmemiz gerekiyor. Eşi görülmemiş kısa vadeli zorluklarla karşı karşıyayız, ancak aynı zamanda teknik olarak daha gelişmiş, son teknoloji iletişim alt yapılarına sahip ve daha önce hiç olmadığı kadar bilgi paylaşımına açığız.

Önümüzdeki günlerde ve haftalarda, bu salgının etkisini en aza indirgemek için, sektörümüzdeki en büyük kuruluşlardan en küçük organizasyonlara kadar tüm paydaşlarımızı gözetmek durumundayız. Aceleyle hareket etmek yerine, makul yollar aramak ve karşılıklı ticari çıkarlarımızı mümkün olduğunca korumak hepimizin faydasına olacaktır.

WFO sekretaryası ve Yönetim Kurulu ile birlikte Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği (TÜDÖKSAD) olarak, bu süreçte tüm kaynaklarımızı üyelerimizi her açıdan destekleyerek bilgi paylaşımını sürdürmeye, bunu yaparken de en gelişmiş platformları kullanmaya ve mevcut uluslar arası ilişkilerin devamını sağlamaya yoğunlaştırdığımızı belirtmek istiyoruz.

Sektör olarak en önemli özelliklerimizden birisi sabırlı olmamız ve dünyayı daha iyiye doğru değiştirebilecek bir endüstrinin parçası olduğumuzu bilmemizdir. Bu bağlamda, hem WFO hem de TÜDÖKSAD nezdinde, bu eşi benzeri görülmemiş süreçten çıkış yoluna girildiğinde ve bunu takip eden iyileşme ve toparlanma sürecinde sektör olarak üstleneceğimiz sorumluluklara tüm üyelerimizin hazırlıklı olması adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Derneğimiz, süreçle ilgili E-bülten, web sayfası ve sosyal medya hesaplarından duyurularını tüm hızıyla sürdürüyor. Bu süreçte Dernek personelimiz evden çalışma sistemiyle sektörümüze hizmet vermeye devam ediyor ve sizlerden gelen geri bildirimler ve görüşler doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle geçtiğimiz hafta açıklanan Ekomonik İstikrar Kalkanı paketiyle ilgili duyurularımız internet kanallarımız üzerinden yayınlanıyor. Muhtasar ve KDV tevkifatı ile SGK primlerinin ertelenmesi kapsamına sektörümüzün de dahil olması noktasında çalışmamız ilerliyor.

Sizlere ve tüm sevdiklerinize sağlık ve sabır dileklerimi sunuyorum.

 

Saygılarımla,

Umur Denizci

Dünya Dökümcüler Birliği & TUDOKSAD Yönetim Kurulu Başkanı