ANKIROS  – 15. Uluslararası Demir-Çelik, Döküm, Demirdışı Metalürji Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı

Etkinlik Tarihi : 06-08.10.2022
Etkinlik Yeri : Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi – İstanbul

Covid-19 Pandemisinin Dünyada yarattığı etkinin, uluslararası seyahatlerin kısıtlanması ve yakın gelecek için devam eden belirsizliklerin devam etmesi fuarların süregelen etkinliğini, kapsadığı metalurji sektörünün dinamizmini yansıtmayacağı görüşüyle, katılımcıların ve tüm sektör paydaşlarının görüşleri ve ortak talebiyle 2022 yılına ertelendi.

ANKIROS  – 15. Uluslararası Demir-Çelik, Döküm, Demirdışı Metalürji Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı

Hannover-Messe Ankiros Fuarcilik A.Ş.
Tarih: 06-08 Ekim 2022
Yer: Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi – İstanbul

2018 yılının en büyük metalurji buluşmalarından olan ANKIROS / ANNOFER / TURKCAST Fuarlarına katıldığınız ve ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz.  ANKIROS / ANNOFER / TURKCAST 2018 Fuarları 621 ‘i yabancı olmak üzere toplam 1020 katılımcıya ve 17.197 sektörel ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

Global Metalurji Sektörü,  Döküm, Demir Çelik ve Demir-Dışı Metaller Sektörleri Bu Fuarda Buluşuyor!

Avrasya’nın en büyük metalurji buluşması olan ANKIROS  / TURKCAST Fuarları, sektörün önde gelen ulusal ve global kuruluş ve derneklerinden de büyük destek almaktadır. Katılımcı profilini, sürekli genişleterek, her düzenlendiği yıl sektöründe itibarını arttırmaya devam eden ANKIROS  / TURKCAST Fuarları, ilgili tüm sanayi dalları için etkili ve kalıcı çözümler sunan vazgeçilmez bir iş platformu haline geldi.

Avrasya’nın En Önemli Metalurji Fuarı; ANKIROS 

Fuarda, katılan ulusal ve uluslararası üretici ve tedarikçi firmalar; Entegre Tesis Makina ve Ekipmanları, Haddehane Donanımları, Metal Yükleme Sistemleri, Ark ve İndüksiyon Ocakları, Endüstriyel Fırınlar, Döküm Makinaları, Kum Hazırlama Sistemleri ve Maça Makinaları, Yüzey Temizleme Makinaları ve Malzemeleri, Hammadde ve Sarf Malzemeleri, Refrakter Malzemeler, Test ve Analiz Cihazları ve daha fazlasını ANKIROS Fuarı’nda yatırımların halen devam ettiği Avrasya Bölgesinin döküm ve çelik sektörlerinden gelen ziyaretçilere sergileyecekler.

Demir-Çelik üreticileri 8 ve 9. Hollerde buluşuyor!

İlki 2012 yılında oluşturulan ve yine ANKIROS  Fuarının bünyesinde 8. ve 9. hollerde yine çelik üretimine özel bir bölüm yer alıyor. Çelik endüstrisinin uluslararası tedarikçilerinin yanında çelik üreticileri ve çelik servis merkezleri bu özel bölümde ürün ve hizmetlerini sergileme imkanı bulabilirler. Ayrıca, TÇÜD “Türkiye Çelik Üreticileri Derneği” üyesi olan çelik üreticileri de kendileri için oluşturulan bu özel bölümde ziyaretçilerine ürünlerini sergiliyor.

ANNOFER  Demir Dışı Metaller Teknolojileri, Makina ve Ürünleri Özel Bölümü
Demir Dışı Metaller bölümünde, uluslararası ve ulusal katılımcılar alüminyum, bakır ve demir dışı diğer metallerden ürün imal eden tüm üreticilere, en son teknoloji makina, ekipman, ürün, hammadde, sarf malzemeleri ve hizmetlerini sergileyecekler.

ANNOFER , demir dışı metallerin üretimi ve şekillendirilmesi için gerekli tesis, makina ve ekipmanlar üzerine odaklanmaktadır.
Sergilenen diğer ürünlerin yanında sektörün üretimleri için gerekli yüksek ve alçak basınçlı döküm presleri ve endüstriyel fırınlar ziyaretçilerin ANNOFER bölümünde ilgi ile izledikleri ürünlerin başında yer almaktadır.

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

179

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı