ABD Pazarı Bilgilendirme Günü

TÜDÖKSAD & Newable Avitus işbirliğiyle ABD Pazarı Bilgilendirme Günü 2 Şubat 2021 Salı günü 15.00-16.30 arasında gerçekleşti. Büyük ilgi gören etkinliğimize 14 kuruluşumuz katılım sağladı.

Bilindiği gibi, Kovid-19 pandemisinin uluslararası ticaret ve küresel tedarik zincirleri üzerindeki olağanüstü etkileri 2021 yılında da devam ediyor.

Pandemi tecrübeleri, bu yıla iyi başlayan sektörümüzün Avrupa Bölgesindeki varlığını korurken, bir yandan yeni Pazar arayışlarına girmesinin ne kadar önemli olduğunu da gösterdi.

TÜDÖKSAD olarak son dönemde web sayfamızda yayınladığımız çalışmalarımıza ek olarak TÜRKDÖKÜM dergimizin son sayısında da bu konuya eğilmiş ve "KORONAVİRÜS PANDEMİSİ DÖKÜM SEKTÖRÜNDE YENİ PAZAR ARAYIŞLARINA YOL AÇAR MI?" başlıklı özel bir dosya hazırlamıştık.

Bu çerçeveden hareketle sektörümüzün müşteri portföyünün genişletmesine katkı sağlamak amacıyla başta ABD olmak üzere alternatif Pazar olma potansiyeli taşıyan tüm ülkeleri incelemekteyiz.

Amerikan pazarına giriş yapmayı ya da bilgi almayı düşünen üyelerimiz için organize ettiğimiz bu etkinlikte Newable Avitus yetkilileri;

  • ABD Pazarı ve piyasa araştırması,
  • İş bağlantıları oluşturma,
  • Bankacılık, vergi ve sigorta sistemi,
  • Gümrük ve depolama süreçleri,
  • ABD piyasa trendleri ve fırsatlar hakkında üyelerimize önemli bilgiler paylaştı ve firmalara sağladıkları hizmetleri özetledi.

Ayrıca, döküm alıcısı sektörlerin başında gelen otomotiv ve makine imalat endüstrilerinin ABD’de yoğunlaştığı eyaletler hakkında bilgiler verirken eyalet bazında sistemlerin farklılık gösterdiğine ve detaylı bir araştırma yapılması gerektiğine dikkat çektiler.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Toplantının tekrarını izlemek için tıklayınız.