Gür Metal Hassas Döküm'den Yeni Ortak Girişim

Rekabet Kurulunun 4 Temmuz 2019 tarihli kararı ile ‘’Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş., Gökser Makine Enerji Hortum İthalat ve İhracat San.Tic.Ltd.Şti., Friterm Termik Cihazlar San.Tic. A.Ş. Anova Arge Teknolojileri San.Tic. A.Ş. ve Gürmetal Hassas Döküm San.Tic. A.Ş. arasında bir ortak girişim oluşturulmasına izin verildi.’’

Gürmetal Hassas Döküm Genel Müdürü Sayın Dr. Gürsel Yardımcı'nın aktardığı bilgilere göre, "Oluşumu bir sene öncesine kadar dayanan ve ilk etapta SAHA İstanbul‘un organizasyonu çerçevesinde bir konsorsiyum hazırlığı olarak başlayan girişim TAI'nin de yönlendirmesiyle konsorsiyum şirket haline dönüşmüştü.

30 Nisan - 3 Mayıs 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen IDEF 2019 fuarı sırasında ise yukarda fotoğrafını görülen imza töreninden sonra çalışmalar daha da hızlandırılarak sonuca varılmıştır.
Söz konusu ortaklık TASECS İklimlendirme Anonim Şirketi olarak oluşturulmuş olup; uçar platformlardaki kabin içi iklimlendirme sistemlerinin tasarımı, üretimi amaçlanmaktadır.

Gür Metal’in iştirak amacı, diğer ortaklarımızın tasarımlarındaki döküm parçalarını bünyemizde bulunan özel sistemlerle vakum ergitme ocaklarında Titanyum ve Süper alaşım malzemelerden üretmek olacaktır."