İstikamet Döküm ve Inductotherm’den Dev İşbirliği

İstikamet Döküm, artan müşteri taleplerini karşılamak için, yeni yatırımında; 5000 KW + 500 KW VIP DUAL TRAK GÜÇ VE KONTROL ÜNİTELİ, 2 x 8.000 KG STEEL SHELL OCAKLI, ERGİTME SİSTEMİ’ni alarak, INDUCTOTHERM TÜRKİYE ailesine katılmıştır.

DUAL-TRAK Güç Ünitesi iyi yüklenmiş bir ocağa, tüm ergitme süresi boyunca, mekanik şalterleme yapmadan birinci ocakta ergitme gücü sağlarken ikinci ocağa sıcak tutma veya kızdırma gücü sağlayabilir. Ayrıca toplam güç iki ocak arasında sonsuz oranda paylaştırılabilir ya da bir ocak ergitme veya bekletme yaparken diğer ocak veya her iki ocakta sinterleme yapılabilir. 1996 yılında kurulan firma, İMMİB (İstanbul Metal ve Maden İhracatçılar Birliği)’nin ilk 10 ihracatçıları arasındadır. Firma yeni yatırımıyla 5.000 ton/ay üretim hedeflemektedir.

İstikamet Döküm genel olarak maden, metalürji, makine, tarım, kimya, otomotiv ve inşaat sektörlerine her türlü Pik, Sfero ve Çelik Döküm üretimi yapmaktadır. Özellikle inşaat sektörüne baca kapağı, yağmur suyu ızgarası, süzgeç, kelepçe, bank oturma grubu, kaldırım engel elemanı, ferforje, kablo koruyucu gibi ürünler üretmektedir.

 

 

(Kaynak:Metal Dünyası)