Sinto ve Expert Mümessillik Yeni Ortak Girişim

Dünyanın önde gelen döküm ekipmanları üreticisi Sinto Grubu, Türkiye'deki satış temsilcisi “Expert Mümessillik Tur. ve Tic. Ltd. Şti’’ ile yeni bir ortaklığa imza attı.

Yeni şirketin ismi Sinto Türkiye Makina Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Sinto Türkiye) olarak adlandırılacak ve Eskişehir'de yer alacak.

Bu ortak girişimin amacı, Türkiye pazarındaki mevcut ve gelecekteki müşterilere Sintokogio Ltd., Heinrich Wagner Sinto Maschinenfabrik GmbH, Omega Sinto Foundry Machinery Limited ve Frohn GmbH tarafından üretilen her türlü ürünün hızlı ve güvenilir bir şekilde sağlanmasıdır. Şirket ayrıca yedek parça ve sarf malzemeleri, bakım, makine ve teçhizattan başlayarak geniş bir yelpazede yerli üretim yapmayı planlamaktadır.

Sinto Grubu 1990'lı yılların başından beri Türkiye pazarında yer almakta ve şu anda 112 müşterisi bulunmaktadır.

Expert Mümessillik, 1992'den bu yana hammadde, saf malzemeleri, makine ve birçok sektörden dünyanın önde gelen şirketlerinin (Sinto Grubu şirketleri ve Laempe Mossner Sinto GmbH, Eirich, Elkem ve Jöst gibi) temsilcisi ve distribütörüdür. Temsilciliklerine duyulan güven ve müşterilerinin memnuniyeti sonucu, döküm sektöründe aşılayıcı ve küreselleştirici alanında büyük bir pazar payı kazanmıştır. Ürün portföyündeki tüm makine, ekipman ve malzemeler ve deneyimli ekibi ile birlikte uluslararası kalite normlarına ve standartlarına uygun şekilde hizmet vermektedir.

Eskişehir’de kurulan yeni girişim sayesinde Türk döküm sektörünün tüm paydaşlarına hizmet verilecektir. Sinto Türkiye’deki operasyonlar Temmuz 2019’da başlayacaktır.