Tezmaksan Akademi İle Ostim Teknik Üniversitesi İşbirliği Yapacak

Tezmaksan Akademi İle Ostim Teknik Üniversitesi “Eğitim” ve “Teknoloji” Alanlarında İşbirliği Yaparak Güçlerini Birleştirdi.

Kurulduğu 2015 yılından bu yana 40 bin lise öğrencisine ne meslek ve teknik Seminerler veren, 62 ildeki lise ve üniversitelerle iş birlikleri geliştiren Tezmaksan Akademi, yeni eğitim döneminde OSTİM Teknik Üniversitesi ile önemli bir iş birliğine imza attı. İki kurum arasında imzalanan protokol kapsamında OSTİM Teknik Üniversitesi Hayat Boyu Eğitim Merkezi’nde öğrencilere Tezmaksan Akademi eğitmenler yeni teknolojilerin kullanımı ve CNC eğitimler verecek.

İmzalanan protokol kapsamında, sanayinin ihtiyacı olan ancak okullarda bulunmayan eğitimler Tezmaksan Akademi tarafından öğrencilere detaylarıyla anlatılacak. Akademinin eğitmenleri, Makine Mühendisliği Bölümü ve Makine Programı öğrencilerine yeni teknolojilerin kullanımı ve CNC eğitimleri verecek. Ayrıca iş birliği kapsamında iki kurum uygulamalı eğitim, işbaşında eğitim, staj uygulamaları, kar yer ve rehberlik merkez ve istihdam çalışmaları alanlarında ortak projeler gerçekleşecek.

Üniversitede gerçekleştirilecek bu eğitimlerin yanı sıra sanayi çalışanları da Hayat Boyu eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilecek uygulamalı eğitimlerden yararlanma imkanına sahip olacak.

 

 

(Kaynak:Tezmeksan)