ABD Ticaret Müsteşarlığı - SelectUSA Summit

Duyuru Tarihi : 23.12.2022

Amerikan Ticaret Bakanlığı, SelectUSA programını yabancı firmaların Amerika pazarına açılmalarında yada büyümelerinde destek olmak için oluşturdu.  SelectUSA programı sayesinde Amerika’daki Eyalet Kalkınma Ajansları, servis sağlayıcı ve danışman firmalarla tanışıp işinizi Amerika’da başarılı bir şekilde büyütebilirsiniz. 

Select USA Yatırım Zirvesi   

SelectUSA programının en büyük etkinliği olan bu zirve, senede bir kere gerçekleşir. Onlarca ülkeden katılan yatırımcılar, ABD Eyalet ve bölgelerindeki Kalkınma Ajansları ve önemli hizmet sağlayıcılar ile kısa süre zarfında bir araya gelme imkânı bulur.  

1-4 Mayıs 2023’de Maryland, Gaylord National Resort & Convention Center’da gerçekleşecek Zirve için kayıtlar başladı!    

Zirve sırasında, üst düzey yöneticiler ve Amerikan devletinden liderler Amerika’daki yatırım fırsatları ile ilgili görüşlerini bildirecekler, yatırımcılar ise onlara sağlanan kaynaklar ve teşvikleri öğrenebilecekler. Yatırımcılar önceden ayarlanacak 1-1 toplantılar sayesinde Amerika’daki çeşitli bölgelerin sunduğu avantajları, yatırım trend ve fırsatlarını eyalet yetkilerinden dinleyip, kendi yatırım projelerini onlarla paylaşabilecekler. Maryland Gaylord Convention Center’da gerçekleşecek etkinliğe bizzat katılacak yatırımcılar ayrıca yatırım ile ilgili olarak gerçekleşecek 100 üzerinde oturuma ek olarak, etkinlik alanında organize edilecek workshop ve resepsiyonlara katılabilecek. 

SelectUSA Zirvesi, networkünüzü genişletirken, üst düzey katılımcılar ile bağlantı kurarak, yatırım fırsatlarını yakalamanızı sağlar. Ayrıca, ABD’de firma kurmak ya da mevcut işinizi büyütmek istiyorsanız, fırsatları ve kaynakları öğrenmek için mükemmel bir etkinliktir. SelectUSA Zirvesinde geçireceğiniz birkaç gün sayesinde aklınızdaki yatırım ile ilgili tüm sorulara cevap bulabileceksiniz ve birçok kontağa ve kaynağa ulaşabileceksiniz. Nasıl, nerede ve neden Amerika’da yatırım yapmak isteyeceğinizi keşfedeceksiniz.   

Daha fazla bilgi ve kayıt için lütfen bağlantıyı takip edin:https://www.selectusasummit.us/ 

2023 Zirvesinde size sunulan fırsatlar aşağıdadır:  

− Yüzlerce ekonomik kalkınma ajansı ile yüz yüze toplantı yapıp, yatırımınız için doğru yerin seçimi konusunda yardım alabilirsiniz.    

− Yatırım olasılıklarının gerçeğe dönüşmesine yardım edebilecek danışmanlar ile görüşebilirsiniz.   

− Organize edilen 100’den fazla etkinlik ile en yeni politika ve iş dünyası trendlerini üst düzey yöneticiler ve hükümet yetkililerinden dinleyebilir, workshop ve resepsiyonlara katılabilirsiniz.  

Zirve Programı hakkında detaylı bilgi:    

https://www.selectusasummit.us/Programming/2023-Investment-Summit-Agenda 

Katılım Ücreti: 

Tarih 

Zirveye Katılım Ücreti 

30 Aralık’a kadar 

$930 

28 Şubat’a kadar 

$995 

1 Mart ve sonrası  

$1095 

 

Teknoloji Start-up'larına Özel Ücret:  

30 Aralık’a kadar Katılım: $700 

31 Aralık’tan itibaren Katılım: $775 

Zirvenin SelectUSA Tech programı, Teknoloji Start-up'larının girişimlerini ABD'ye taşımalarına yönelik bir programdır. Bu programa katılacak firmalar SelectUSA Tech networking pavyonunda kendilerine verilecek alanda yatırımcılarla bir araya gelebilecek ve seçilmeleri durumda “pitching” yarışmasına katılabilecekler. Bu program için seçilme kriterlerine, kayıt ve program detayına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:   

(https://www.selectusasummit.us/Programming/SelectUSA-Tech)    

Kayıtlarda ilk başvuranlara öncelik verilecektir, bu nedenle bir an evvel kaydolmanızı tavsiye ederiz.    

Not: Kayıtlarda ödenen ücretin $125’lık kısmı hiçbir durumda iade edilmez, 3 Mart tarihinden sonra iptal durumu olması halinde katılım ücretinde iade yapılmaz. Eğer COVID nedeniyle seyahat edilemeyecekse, test sonucunu göstermek kaydıyla ücretin $125’lık kısmı dışında kalan kısmı iade edilir.   

SelectUSA Zirvesi delegasyonumuza katılmak istiyorsanız web sitesinden kayıt yaptırıp, bizlerle [email protected] adresinden iletişime geçebilirsiniz.  

 
 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

197

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı