Akademi ve Sanayi El Ele: Kurumsal İkiz Dönüşüm Çalıştayı Gerçekleşti

22 Mart 2024'te Yeditepe Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen "Kurumsal İkiz Dönüşüm: Sürdürülebilirlik ve Dijital Dönüşüm" çalıştayı, akademi ve sanayi dünyasını bir araya getirdi. Bu özel etkinlik, sürdürülebilir ve dijital bir gelecek inşa etmek adına fikir alışverişinde bulunmak için benzersiz bir platform sağladı.

Çalıştaydan Öne Çıkanlar

Etkinlik, Yeditepe Üniversitesi Uluslararası İşletme Yönetimi Bölümü Başkanı Prof. Dr. E. Şule Aydeniz'in açılış konuşması ile başladı. Ardından, alüminyum, endüstriyel otomasyon, hazır giyim ve danışmanlık sektörlerinden temsilciler ve TÜDÖKSAD Genel Sekreteri Tunçağ Cihangir Şen'in, metal döküm sektörünün geleceği ve ihtiyaçları üzerine değerli paylaşımları izlendi.

Sürdürülebilirlik ve Yapay Zeka Üzerine Derinlemesine Tartışmalar

Öğle arasından sonra, akademik çalışmaların paylaşıldığı ve Prof. Dr. Şule Aydeniz'in "İşletme Yönetiminde Kurumsal Sürdürülebilirlik ve AB Yapay Zeka Yasası" üzerine önemli bir sunum yapıldı. Çalıştay, sürdürülebilirlik ve dijital dönüşüm alanlarında farkındalık yaratmayı ve bu konularda karşılaşılan zorlukları, yenilikleri ve çözüm önerilerini ele almayı hedefledi.

Etkinlik Sonuçları Kitap Olacak

Çalıştayın getirdiği sonuçlar ve katılımcı görüşleri, Prof. Dr. Şule Aydeniz ve Prof. Dr. Dilek Kurt tarafından derlenerek bir kitapta toplanacak. Bu yayın, daha geniş bir kitleye ulaşarak, etkinlikte tartışılan değerli bilgileri paylaşacak.

Birlikte Daha Güçlüyüz

TÜDÖKSAD olarak, bu tür etkinliklerin sektörümüz için taşıdığı önemi vurguluyoruz. Sürdürülebilir ve dijital bir geleceğe doğru atılacak adımlarda akademi ve sanayi iş birliğinin önemini bir kez daha hatırlatıyor ve tüm paydaşları bu yolculukta birlikte ilerlemeye davet ediyoruz. Bu ve benzeri etkinliklerden elde edilen gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

194

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı