CHROMAFOR Döngüsel İK Yönetimi Sanal Öğrenme Platformu Tanıtım Toplantısı Gerçekleşti

Ortağı olduğumuz CHROMAFOR - Metal Döküm Sektöründe Döngüsel İnsan Kaynakları Yönetimi Avrupa Birliği projesi kapsamında geliştirilen CHROMAFOR Sanal Eğitim Platformunun tanıtım toplantısı 7 Mart 2023 günü İstanbul Gayrettepe Sürmeli Otel’de gerçekleşti.

TÜDÖKSAD üyesi dökümhanelerden 30’u aşkın İK temsilcisinin ve üniversite öğrencilerinin katılımıyla yoğun ilgi gören tanıtım etkinliğinde; https://chromafor.eu/ web adresinde erişime açılan ücretsiz bireysel öğrenme platformu CHROMAFOR’un ortaya çıkışı, içeriği ve kullanım kılavuzu katılımcılarla paylaşıldı.

İş Geliştirme Direktörümüz Tunçağ Cihangir Şen'in gerçekleştirdiği sunumlarda; CHROMAFOR müfredatı ve döküm sektöründe çalışanların, Döngüsel Ekonomi ve sektörel uygulama prensipleri hakkında bilgi sahibi olması için geliştirilen bir dizi teorik içerik ve pratik faaliyet aktarıldı.

Yakın gelecekte tüm sanayi dallarını kapsayacak olan Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması kapsamında, Sürdürülebilirlik ve Döngüsel Ekonomi uygulamalarının başta üst yönetimler tarafından benimsenmesi, tüm birimler tarafından detaylı olarak anlaşılması ve uygulanması sektörümüzün değişen koşullara uyum sağlamasını kolaylaştıracak.

Türkçe, İngilizce, İtalyanca ve İspanyolca versiyonları sunulan hem bireysel hem toplu şekilde uygulanabilen CHROMAFOR eğitimiyle; sektör çalışanlarının mevcut beceri ve yetkinliklerinin döngüsel ekonomi prensipleri doğrultusunda iyileştirilmesini ve geliştirilmesini sağlayacak yeni bir insan kaynakları yönetim modeli uygulanması amaçlanıyor.

Metal Döküm Sektöründe Döngüsel İnsan Kaynakları Yönetimi İçin Yetkinlikler ve Beceriler

TÜDÖKSAD İNSAN KAYNAKLARI KOMİTESİ UZUN BİR ARADAN SONRA TOPLANDI

Günün ikinci bölümünde TÜDÖKSAD üyesi tesislerimizin İnsan Kaynakları Yetkilileri ile TÜDÖKSAD İnsan Kaynakları toplantısını gerçekleştirdik.

Toplantı Genel Sekreter Koray Hatipoğlu’nun dernek faaliyetlerini özetlemesiyle başladı. Devamında yıl içerisinde komite ile yapılabilecek çalışmalar hakkında görüşler dile getirildi.

Derneğimizin geçen sene hayata geçirdiği Staj Projemize bu sene de devam edilmesi konusunda fikir birliğine varıldı. Firmalarımız bu konuda memnuniyetle yardımcı olabileceklerini ilettiler.

Sektörümüzün kronik sorunu haline gelen eleman ihtiyacı konusu da masaya yatırıldı. Üyelerimiz kendi firmalarında yaptıkları iyi uygulamaları paylaştılar.

3 – 4 Kasım 2023 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek olan 3. Ulusal Döküm Kongresinde gençlere yönelik nasıl bir çalışma yapılabileceği hakkında görüşler belirtildi.

Toplantı üyelerimizin dilek ve görüşleri sonrası son buldu.

 
 
 
 
 
 
 
 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

200

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı