Döküm Parçalarda Boyutsal Hatalar ve 3D Optik Metroloji Webinarına Katıldık

21 Nisan günü CADEM Metroloji ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte İş Geliştirme Direktörümüz Tunçağ C. Şen sektörümüzü ve Derneğimizi tanıtan bir sunum gerçekleştirdi.

İnternet üzerinden gerçekleşen seminere 100'e yakın sektör mensubu katılım sağladı ve tüm sunumlar büyük ilgiyle takip edildi. Yaklaşık yarım gün süren seminer CADEM Metrolojinin açılış konuşmasıyla başladı.

Sonrasında İş Geliştirme Direktörümüz Tunçağ C. Şen bir sunum gerçekleştirdi. Şen, TÜDÖKSAD ve Türkiye Metal Döküm Sektörü ile ilgili paylaşımlar yaptıktan sonra TÜDÖKSAD Akademi & Dökümhane.net platformları hakkında bilgi verdi.

Şen, TÜDÖKSAD’ın ortağı ve aynı zamanda kalite yönetim faaliyetlerinden sorumlu olduğu Avrupa Birliği destekli Erasmus+ projesi CHROMAFOR’un devam eden faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaptı.

"Döküm Parçalarda Boyutsal Hataların 3D Optik Metroloji ile Erken Dönemde Tespiti" başlıklı seminer Coşkunöz Kalıp ve Makine Kalite Müdürü Okan Mercanlı ve Sanal Analiz Sorumlusu Ömer Ayhan'ın sac şekillendirmede kullanılan döküm kalıplarla ilgili paylaşımlarıyla devam etti.

Sonrasında Cadem ekibi yeni nesil tarama teknolojileri hakkında bilgiler paylaştı ve örnek uygulama videoları katılımcılarla birlikte takip edildi.

Sunumlar sonrasında katılımcıların soruları cevaplandı ve etkinlik sona erdi.

Etkinliği tekrar izlemek için linke tıklayınız.

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

189

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı