EuroGuss 2022: Uluslararası Basınçlı Döküm İhtisas Fuarında Yeniden Bir Araya Gelme Sevinci

EuroGuss 2022 Uluslararası Basınçlı Döküm İhtisas Fuarı fuarı 08-10 Haziran 2022 tarihleri arasında Almanya’da gerçekleşti.

Pandemi koşulları nedeniyle zorunlu olarak ertelenen fuarın beklentisi büyüktü ve beklentileri sonuna kadar karşıladı.

Bu yılki fuara Türkiye’den TÜDÖKSAD ile beraber toplam 50 firma katıldı. Bu firmaların 26 tanesi Derneğimize Üye olan dökümhanelerdi.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Oğuzhan Deniz ve Yönetim Kurulu Üyemiz Uğur Demirci, Dernek Genel Sekreterimiz ve İş Geliştirme Direktörümüz Tunçağ Cihangir Şen ile birlikte stantları ziyaret ederek üyelerimiz ve ülkemizi fuarda temsil eden firmalar ile görüştü.

Alüminyum Döküm Sektörünü tanıtmak amacıyla üye dökümhaneler ile bir araya gelerek oluşturduğumuz ''Alüminyum Dökümcüler Sektörü Anlatıyor!'' filmimizi fuar boyunca ziyaretçilerimizin beğenisine sunduk.

36 ülkeden 641 katılımcının stantlarında mega döküm, sürdürülebilir üretim yöntemleri, e-mobiliteye geçişin devam eden dönüşümü, üretimde dijitalleşme ve katmanlı üretim süreçleri gibi güncel konular tartışıldı.

 VDD (Alman Döküm Dökümhaneleri Birliği) tarafından düzenlenen 21. Pres Döküm Konferansı,  paralel olarak gerçekleşti ve katılımcıların sunumları oldukça ilgi gördü.

EuroGuss Fuarı 2022’de döküm parça üreticileri, hammadde, ekipman ve kalıp üreticileri bir çatı altında ürünlerini sergiledi. Fuar kapsamında katılımcılar, döküm sonrası proses adımları, kalite kontrol ve Ar&Ge başta olmak üzere sektördeki tüm gelişmeleri yakından takip etme fırsatı bulurken ayrıca yeni iş bağlantıları kurma imkanı yakaladı.

 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

179

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı