FENAF & CONAF 2022 19. Latin Amerika Döküm Endüstrisi Fuarı & Döküm Kongresine Katıldık

Pandemi sebebiyle ertelenen Latin Amerika Döküm fuarı FENAF ve Döküm Kongresi CONAF, bu yıl 13-16 Haziran 2022 tarihlerinde kapılarını Brezilya’nın Sau Paulo kentinde ziyaretçilere açtı.

Dünya döküm sektöründe son yıllarda ismini duyurmaya başlayan Brezilya’da gerçekleşen bu önemli organizasyonda Peru, Meksika, Şili ve Kolombiya’dan gelen dökümcüler sektördeki güncel gelişmeleri yerinde görme ve fikir alışverişinde bulunma fırsatı yakaladı.

Bu değerli organizasyonun 19. Latin Amerika Döküm Kongresi CONAF etkinliğine ülkemizi temsilen çevrimiçi olarak katılan TÜDÖKSAD adına İş Geliştirme Direktörümüz Tunçağ C. Şen sektörümüzü ve Derneğimizi tanıtan bir sunum gerçekleştirdi.

Şen, TÜDÖKSAD ve Türkiye Metal Döküm Sektörü ile ilgili paylaşımlar yaptıktan sonra TÜDÖKSAD AkademiDökümhane.net platformları hakkında bilgi verdi.

Ayrıca, TÜDÖKSAD’ın ortağı ve aynı zamanda kalite yönetim faaliyetlerinden sorumlu olduğu Avrupa Birliği destekli Erasmus+ projesi CHROMAFOR’un devam eden faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaptı.

Başarılı organizasyon için ABIFA Brezilya Dökümcüler Birliği ekibine ve katılımları için tüm dinleyicilere teşekkürlerini sundu ve soruları cevaplayarak konuşmasını tamamladı.

 
 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

179

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı