İlave Gümrük Vergisi Uygulanacak Yeni Ürünler Açıklandı!

20 Mayıs 2020 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan İthalat Rejimi Kararına Ek Cumhurbaşkanı Kararı uyarınca, artan ithalat baskısına karşı korunması amacıyla ilave gümrük vergisi uygulanacak yeni ürünler açıklandı.

11 Mayıs 2020 tarihli Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan Karar ile ilgili haberimize ve ilgili listeye buradan ulaşabilirsiniz.

Her iki Karara ait listeler içinde yer alan ve sektörümüzü ilgilendirdiği tespit edilen ürünlerin gümrük tarife istatistik pozisyonları (GTIP) ve uygulanacak ilave gümrük vergisi oranları toplu olarak aşağıda belirtilmiştir.

Bu liste bilgi amaçlı oluşturulmuş olup üyelerimiz detaylı aramayı karar metninin ekinde yer alan ve tüm ürünleri içeren listeden yapabilirler. İlgili Cumhurbaşkanı Kararlarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

11 Mayıs tarihli Karar

20 Mayıs tarihli Karar

İlave Gümrük Vergisi uygulanacak ürünlerin kapsamının genişletilmesi amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi I ve II Dairesi Başkanlıkları nezdinde daha önce başlatmış olduğumuz girişimleri sürdürmekteyiz.

20 Mayıs Tarihli Kararda Yer Alan Sektörümüzle İlişkili Ürünler


11 Mayıs Tarihli Kararda Yer Alan Sektörümüzle İlişkili Ürünler