Karabük Üniversitesi VI. Uluslararası Demir ve Çelik Sempozyumuna Katıldık

Karabük Üniversitesi, demir ve çelik alanındaki araştırmacılar ve sektör temsilcilerini bir araya getirmek amacıyla VI. Uluslararası Demir ve Çelik Sempozyumu'na ev sahipliği yaptı. Sempozyum, 11-13 Mayıs 2023 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Mühendislik Fakültesi Hamit Çepni Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen sempozyumun açılış törenine Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Karabük Vali Yardımcısı Muhittin Gürel, Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, akademisyenler, kamu kurumu yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, sektör temsilcileri, davetli konuşmacılar ve öğrenciler katıldı.

Derneğimizi temsilen açılışa Genel Sekreterimiz Koray Hatipoğlu ve İş Geliştirme Direktörümüz Tunçağ C. Şen katıldı. Ayrıca, üyemiz Erkunt Sanayi Ar&Ge müdürü Veysel Durak ve ekibi de sempozyuma katılanlar arasındaydı.

Hatipoğlu ve Şen oldukça verimli geçen oturumlar sonrasında İmalat Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tansel Tunçay ile bir araya gelerek bölümün metal döküm ve işleme atölyelerini ziyaret etti. Ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar'ın da katılımıyla bir toplantı yapılarak metal döküm sektörünün eleman ihtiyacını karşılamaya yönelik iş birliği projeleri masaya yatırıldı.

Sempozyuma katılan ve başarısına katkıda bulunan herkese teşekkür ediyoruz.

Daha fazla bilgi için, https://www.youtube.com/watch?v=Xtm1ptKjm8M

 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

197

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı