MAKFED Genel Sekreter Toplantısına Katıldık

Derneğimizin Genel Sekreteri Tunçağ C. Şen, 7 Şubat 2024 Çarşamba günü İMES Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Mükemmeliyet Merkezi'nde düzenlenen Makine İmalatçıları Federasyonu (MAKFED) Genel Sekreterler Toplantısına katıldı.

Öğle yemeği ile başlayan ve Çerkeşli OSB Mahallesi'nde yer alan merkezde gerçekleştirilen bu önemli toplantı, makine sektörünün önde gelen temsilcilerini bir araya getirdi.

Toplantıda, ithalatta ve iç pazarda piyasa gözetimi ve denetimi faaliyetleri, ilave gümrük vergileri (İGV) ve ithalatta haksız rekabetle mücadele kararlarına katılım süreçleri, 2024 Makine Zirvesi planlaması ve MAKFED'in 2024 yılı faaliyet planı gibi önemli konular ele alındı. Ayrıca, katılımcılar görüş ve önerilerini paylaşma fırsatı buldu.

İkinci gündem maddesi olarak İMES OSB Mükemmeliyet Merkezi'nin sunumu ve iş birliği alanlarının değerlendirilmesi gerçekleştirildi. Merkezin gezilmesi ile katılımcılara yenilikçi çalışma alanları ve imkanları hakkında bilgi verildi.

Bu toplantı, sektörümüzün karşılaştığı zorluklar ve fırsatlar hakkında derinlemesine bir diyalog sağlamanın yanı sıra, geleceğe yönelik stratejik planlamalar için önemli bir platform oluşturdu.

Derneğimiz, MAKFED ile olan iş birliğini güçlendirerek sektörümüzün gelişimine katkıda bulunmayı sürdürecektir.

Sektörümüzdeki gelişmeler hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

 

 
 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

195

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı