MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünü Ziyaret Ettik

TÜDÖKSAD Genel Sekreteri Koray Hatipoğlu ve İş Geliştirme Direktörü Tunçağ C. Şen Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim yeni Genel Müdürü Sayın Ali Karagöz’ü makamında ziyaret etti. Sayın Ali Karagöz yeni görevinden dolayı tebrik ederek sektördeki güncel konular hakkında bilgilendirmelerde bulundular.

Yapılan görüşmede, Metal Döküm sektörünün mevcut insan kaynağı ihtiyaçları ve gelecek hedefleri ele alındı. Ayrıca, sektörün gençler arasında olumlu bir imaj oluşturma ve nitelikli iş gücüne duyulan gereksinimi vurgulandı.

Metal döküm sektörünün faaliyet gösterdiği alanlar ve ülke ekonomisinin gelişiminde oynadığı önemli rol özetlendi. TÜDÖKSAD’ın gençlerin ilgisini çekme ve istihdam için nitelikli personel bulma konusundaki çabaları da vurgulanarak, gelecek nesillerin bu alana olan ilgisinin artırılmasına yönelik adımların atılması gerekliliği belirtildi.

Ayrıca, TÜDÖKSAD tarafından Ankara Sheraton Hotel’de düzenlenecek olan 3. Ulusal Döküm Kongresinin "Metal Döküm Sektörünün Nitelikli İşgücü İhtiyacı" başlıklı paneline Sayın Ali Karagöz panelist olarak davet edildi.

Kongre 3-4 Kasım 2023 tarihlerinde düzenlenecek olup, gençlerin katılımını artırmayı ve metal döküm sektöründeki kariyer olanaklarını onlarla paylaşmayı hedeflemektedir. Sayın Genel Müdürümüzün katılımı, gençlerin mesleki gelişimine yönelik önemli bir adım olacaktır.

Sayın Ali Karagöz TÜDÖKSAD ekibine ziyaretleri ve iş birliği mesajlarından memnuniyet duyduğunu belirterek, gençlerin eğitim ve istihdam alanlarındaki fırsatları artırmak için iş birliği içinde çalışmaktan mutluluk duyacaklarını ifade etti.

TÜDÖKSAD heyecan verici yeni iş birlikleri ve projeler geliştirmek için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürmeye devam ediyor.

 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

194

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı