Romanya, Kazakistan ve Azerbaycan Karma Ekonomik Komisyon Toplantısına Katıldık

20 Nisan 2022 Çarşamba günü Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızca düzenlenen toplantıda İş Geliştirme Direktörümüz Tunçağ C. Şen sektörümüz özelinde eğitim amaçlı bir sunum gerçekleştirdi.

Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen Türkiye-Romanya, Kazakistan ve Azerbaycan Karma Ekonomik Komisyonlarına ilişkin Dönem Toplantıları çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Ekonomik İşbirliği Eylem Planı’nın ilgili maddelerinde yer alan “Türkiye'nin demir-çelik ve demir dışı metaller üretimindeki uzmanlığından yararlanmak amacıyla Rumen/Kazak/Azeri uzmanlara online eğitim programları verilmesi” projesi ise Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızca hayata geçiriliyor.

20 Nisan Çarşamba günü internet üzerinden düzenlenen ve 100'e yakın yabancı temsilcinin katıldığı toplantıda Demir-Çelik, Alüminyum ve Metal Döküm sektörlerimizin teknik yeteneklerini tanıtmak amacıyla sektör temsilcileri tarafından çok önemli sunumlar gerçekleştirildi.

Metal Döküm sektörümüzü ve Derneğimizi temsilen toplantıya Genel Sekreterimiz S. Koray Hatipoğlu ve İş Geliştirme Direktörümüz Tunçağ C. Şen katılım sağladı.

Tunçağ C. Şen "Türkiye Metal Döküm Sektörü ve Güncel Trendler" başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Sektörel istatistiklerle birlikte metal döküm prosesi hakkında genel bilgiler veren Şen, Türk dökümhanelerinin yüksek teknik kapasitesi ve rekabetçi noktaları hakkında detaylı bilgiler paylaştı ve katılımcıların sorularını yanıtladı.

Tam güren sunumların tamamlanmasıyla birlikte katılımcılara ve panelistlere teşekkür edilerek toplantı sona erdi.

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

178

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı