Sanayi ve Teknoloji Bakanı İle İstişare Toplantısına Katıldık!

Türk sanayisinin sorunları, TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla 3 Temmuz 2020 tarihinde gerçekleşen video konferans toplantısında ele alındı.

Türkiye genelindeki Oda ve Borsa Başkanları ile Sanayi Sektör Meclislerinin katıldığı toplantıda sektörümüz adına, TOBB Döküm Sanayi Meclis Başkan Yardımcısı Uğur Kocaoğlu ile meclis üyesi Derneğimizi temsilen de Genel Sekreterimiz S. Koray Hatipoğlu yer aldı. Sektörümüzün süregelen sorularının yanı sıra salgın sonrası dönemde ortaya çıkan gelişmeler konusunda bilgilendirme ve taleplerimizi Bakana iletme fırsatı buldu.

Bunlar arasında elektrik fiyatlarındaki ciddi artışın olumsuz etkilerini hafifletmek amacıyla YEKDEM bedelinin sabitlenmesi; kullanılmış döküm model/kalıp ithalatında ortaya çıkan fahiş gümrük bedellerine yönelik mevzuatın güncellenmesi; kullanılmış döküm kumu başta olmak üzere sektörümüzün atıklarının ekonomiye geri kazandırılmasına yönelik mevzuat düzenlemelerin hayata geçirilmesi yer aldı.

 

 

Haberi TOBB Web Sitesinden de okuyabilirsiniz

 

 

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.