TÜDÖKSAD Çevre & İSG Komitesi Toplantısı Başarıyla Gerçekleşti

TÜDÖKSAD Çevre & İSG Komitesi toplantısı, 31 Mayıs Cuma günü saat 11:00 - 15:00 arasında Erkunt Sanayi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıya TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Erkunt Sanayi Genel Müdürü Dilek Gündüz başkanlık etti ve toplantıda toplam 10 kişi yer aldı.

Toplantının gündeminde, güncel mevzuat çalışmaları ve sektör üzerindeki etkileri detaylı bir şekilde ele alındı. Sera Gazı Emisyonlarının İzlenmesi ve Raporlanması Süreçleri, Yeşil Varlık Tebliği Taslağı, Ulusal ETS çalışmaları ve SKDM konuları hakkında Genel Sekreter tarafından komite üyelerine kapsamlı bir sunum yapıldı. Komite üyeleri, temsil ettikleri dökümhanelerde yapılan çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Toplantı, öğle yemeğinin ardından 12. Uluslararası Döküm Kongresi kapsamında düzenlenecek olan TÜDÖKSAD Çevre Ödülü Yarışması kılavuzu ve değerlendirme formu güncellemelerinin tartışılması ile devam etti.

Komite üyeleri, yarışma kılavuzu üzerinde detaylı incelemeler yaparak jüri oluşturulması konusunda fikir birliğine vardı. Yarışma çağrısının Haziran ayı içerisinde yapılmasına karar verildi.

Son olarak, komite üyeleri görüş ve önerilerini paylaşarak toplantıyı tamamladılar. TÜDÖKSAD olarak çevre ve iş sağlığı güvenliği konularında sektörümüzü daha ileriye taşımak için çalışmaya devam edeceğiz.

 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

200

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı