TÜDÖKSAD Çevre Ödülü Bayrağı Göndere Çekildi

Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği tarafından gerçekleştirilen 2022 yılı 4. TÜDÖKSAD Erdoğan Nas Çevre Yarışması'ndan jüri değerlendirmeleri sonucunda birincilik ödülüne Erkunt Sanayi layık görüldü.

Bu kapsamda 28 Kasım 2022 Pazartesi günü TÜDÖKSAD ekibi ve TÜDÖKSAD üye dökümhanelerin Çevre ve İSG birim sorumlularının katılımıyla Erkunt Sanayi tesislerine ziyaret gerçekleştirildi.

Ziyaret programına Erkunt Sanayi Çevre ve İş Güvenliği Müdürü Berivan Boduroğlu’nun çevre ve iş güvenliği ile ilgili çalışmalarının anlatılmasıyla başlanmış olup sonrasında işletme turu gerçekleştirildi.

İşletme turunda Dökümhane tesisin üretim alanları gezildi; üretimdeki hammadde ve enerji tüketimi gibi çevresel iyileştirme çalışmalarından bahsedildi.

Daha sonra TÜDÖKSAD Genel Sekreteri Koray HATİPOĞLU, İş Geliştirme Uzmanı Tunçağ Cihangir ŞEN ve Tüdöksad Akademi Danışmanı Seyfi DEĞİRMENCİ tarafından çevre ödülü bayrağı Genel Müdür Emine Dilek Gündüz ve ekibine teslim edilerek, bayrak göndere çekildi.

Törenin ardından TÜDÖKSAD Çevre ve İSG komite toplantısı gerçekleştirildi. Odak çalışma grupları aracılığıyla çalışmaların sürdürülmesine karar verildi.

 
 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

188

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı