TÜDÖKSAD’tan Ata’ya Ziyaret

Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ve Derneğimize Üye Dökümhane Temsilcileri birlikte Cumhuriyet’in 100. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma programları çerçevesinde Anıtkabir’i ziyaret ettik. Ziyaretimiz basında yer alması bizleri oldukça mutlu etmiştir. 

Gerçekleştirilen resmî törenle Ulu Önder'in manevi huzuruna çıkan TÜDÖKSAD Heyeti adına mozoleye çelenk bırakan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emine Dilek Gündüz, saygı duruşunun ardından Misak-ı Milli Kulesi önüne geçerek Anıtkabir Anı Defteri'ne duygu ve düşüncelerini yazarak imzaladı.

TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Dilek Gündüz, Anıtkabir Anı Defteri'ne şu notu yazdı:

Cumhuriyetimizin Kurucusu, Ulu Önderimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk,

Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği olarak, “En Büyük Eserim” dediğiniz Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümünde; size, sizin ilkelerinize ve bizlere emanet ettiğiniz değerlere bağlılığımızı arz etmek için yüksek huzurunuzdayız. 47. yılını kutlayan Derneğimiz; ilkelerinizi ve değerlerinizi gelecek nesillere aktarmayı kendisine misyon edinmiştir. En büyük amacımız, sektörümüzü ileriye taşıyarak, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmaktır.

Türkiye'nin ilerlemesi ve kalkınması yolunda attığınız adımlar, bugün hala etkisini sürdürmekte ve yolumuza ışık tutmaktadır.

Cumhuriyet dönemi sanayi seferberliğiyle birlikte modernleşen ve teknolojik gelişmeleri her zaman yakından takip eden sektörümüz, Avrupa'nın ikinci, dünyanın yedinci büyük metal döküm üreticisidir.

Türk Döküm Sektörü, “Her Fabrika Bir Kaledir” sözünüzü benimseyerek yola çıkmış, bugün ise uluslararası standartlarda üretim yapan ve küresel pazarda rekabet eden bir konuma gelmiştir.

Manevi huzurunuzda saygıyla eğilirken, açtığınız yolda, gösterdiğiniz hedeflere yorulmadan yürümeye devam edeceğimize söz veriyoruz.

Sizi sonsuz sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz.

Ruhunuz şad olsun.

Saygılarımızla,

 

(Kaynak: Sanayi Gazetesi)

 

 
 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

202

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı