TÜDÖKSAD & Üniversite İşbirlikleri Kapsamında İstanbul Gedik Üniversitesine Konuk Olduk

İş Geliştirme Uzmanımız Tunçağ Cihangir Şen ve Tüdöksad Akademi Eğitim Danışmanımız Sayın Seyfi Değirmenci, İstanbul Gedik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümünün düzenlediği "Malzeme Günleri" etkinliğine katılarak öğrencilere Dökümhane.net projesi ve Türkiye Döküm Sektörü hakkında bir tanıtım gerçekleştirdi.

8 – 9 Mayıs 2021 tarihlerinde internet üzerinden gerçekleştirilen etkinliğe 150’yi aşkın katılımcı ilgi gösterdi. Etkinlik kapsamında 8 Mayıs Cumartesi (ilk gün) “Döküm Teknolojileri Günü” olarak organize edildi.

Döküm Teknolojileri Günü saat 10:30’da İş Geliştirme Uzmanımız Tunçağ C. Şen ve Tüdöksad Akademi Eğitim Danışmanımız Sayın Seyfi Değirmenci’nin sunumuyla başladı.

Derneğimiz İş Geliştirme Uzmanı Tunçağ Cihangir Şen yaptığı sunumda; öğrencilere, yeni mezunlara ve genç mühendislere yönelik giriş seviyesinde içerikler sunan çevrimiçi eğitim platformumuz Dökümhane.net'i tanıttı.

Ayrıca, TÜDÖKSAD ve TÜDÖKSAD Akademi faaliyetlerinin yanı sıra Türkiye Döküm Sektörü ile ilgili paylaşımlar yaptıktan sonra gençlerin sorularını yanıtladı.

Öğrencilere staj imkanları ve kariyer fırsatları konusunda da Dernek olarak yapılan/yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler vererek, etkinliğin gerçekleşmesinde büyük emeği olan öğrenci kulübüne ve öğretim üyelerine teşekkürleri sundu.

TÜDÖKSAD sunumunun ardından İstanbul Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Hülya Gedik ve Rektörü Sayın Nihat Akkuş döküm sektörünün dinamiklerinden ve gençlerin sektöre kazandırılmasının öneminden bahsetti.

Gün boyu süren etkinlikte TÜDÖKSAD’ın yanısıra Gedik Döküm, Hisar Çelik ve Silvan Sanayi’den katılan meslektaşlarımız döküm sektörünün geleceğine dair öngörülerini ve gençlere kariyerleri açısından önemli tavsiyelerini paylaştılar.

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.
TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

176

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı