TÜDÖKSAD Üyeleri İftar Organizasyonunda Buluştu

Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği 29 Mart Cuma günü Renaissance Istanbul Polat Bosphorus Otel’de üyeleri ile iftar yemeğinde bir araya geldi.

Sıcak bir atmosferde geçen iftar yemeğinde bir araya gelen sektör temsilcileri, sektörün gündemindeki konularla ilgili fikir alışverişi yapma fırsatı buldu.
Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Kadir Efe yemeğin ardından kısa bir konuşma yaparak;

İ.T.Ü. Kimya Metalurji Fakültesi Dekanı Sn. Sebahattin Gürmen, İ.T.Ü. Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Başkanı Sn. Cevat Bora Derin ve Yeditepe Üniversitesi Almanca İşletme Bölümü Başkanı Sn. Şule Aydeniz’e yemeğimize katılımlarından dolayı teşekkür etti. Devamında iftara katılan kıymetli misafirlere ve dernek üyelerine teşekkür etti.

Sn. Efe; metal döküm camiası olarak sektörün görünürlüğünün ve bilinirliğinin artması için büyük çaba sarf ettiklerini belirterek dayanışma çağırısında bulundu. Karşı karşıya olduğumuz zorlukları birlikte aşmamız gerektiğini ve bu konuda TÜDÖKSAD’ın kapılarının sonuna kadar açık olduğunu ifade etti.

2026 yılında ev sahipliği yapacağımız Dünya Döküm Kongresi çerçevesinde ülkemizi ve sektörümüzü en güzel şekilde temsil edeceğimizi belirten Sn. Efe, çalışmalara başlandığını söyledi.

Sn. Efe ardından iftar yemeklerimizin bir gelenek olmasını temenni ediyorum dedi ve katılımcıların Ramazan Bayramlarını kutlayarak sözlerini tamamladı.

 
 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

194

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı