TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu Deprem Bölgesinde Üyelerini Ziyaret Etti

Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleri Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen depremden etkilenen Adana, Gaziantep, Malatya ve Elazığ illerindeki üyelerini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.  

Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği (TÜDÖKSAD) Yönetim Kurulu Üyeleri 2-3 Haziran 2023 tarihleri arasında deprem bölgesinde Adana, Gaziantep, Malatya ve Elazığ’daki üyelerini ve sektör firmalarını ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ilimizi etkileyen 6 Şubat depremlerinden sonra bölgede yaraların sarılmasına katkıda bulunmak için yardım kampanyası düzenleyen TÜDÖKSAD, üyelerinden gelen yardımlarla Hatay-İskenderun ve Adıyaman Besni’de mobil mutfak ve fırın kurarak depremzedelere sıcak ekmek ve yemek dağıtımında bulunmuştu. Ayrıca çeşitli sanayi ve ticaret odaları aracılığıyla bölgeye 19 adet konteyner göndermişti. Depremden sonra yardım kampanyasına nakdi yardımlarda bulunan üyeler ayrıca TÜDÖKSAD aracılığıyla bölgeye dorse, jeneratör, mobil mutfak ile mobil mutfaklar için market alışverişi desteğinde de bulunmuştu.

Deprem bölgesindeki üyelerine geçmiş olsun dileklerinde bulunmak için firmaların müsait zamanlarını bekleyerek ziyaret programı hazırlayan TÜDÖKSAD, Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Efe, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emine Dilek Gündüz, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Ali Acar, Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri Murat Canbaz, Ekrem Kanıtoğlu, Şükrü Keçebir, Genel Sekreter Serter Koray Hatipoğlu ve İşletme Müdürü Seyhan Tangül Yılmaz’dan oluşan heyetle üyeleri; Özgümüş Döküm, Aslankaya Döküm, Dökümaş, Mert Döküm, Tan Çelik ve sektör firmalarından Gaziantep Çelik Döküm, Nano Metalurji ve Esak Alüminyum firmalarını ziyaret etti.

Ziyaretlerine Adana’da Özgümüş Döküm ile başlayan TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu Üyeleri, Özgümüş Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Özgümüş ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Özgümüş’ten depremin yarattığı etkiler ve Özgümüş Döküm’ün Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni fabrika yatırımı konusunda bilgi aldı.

Ziyaretlerin ikincisi Gaziantep’te Aslankaya Döküm’e yapan Yönetim Kurulu Üyeleri Aslankaya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkerim Aslan ile Yönetim Kurulu Üyeleri Fahrettin Aslankaya ve İbrahim Aslankaya’dan faaliyetleri hakkında bilgi alarak geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Gaziantep’te ayrıca sektör firmalarından Gaziantep Çelik Döküm Firması Yönetim Kurulu Başkanı Taner Ataoğlu ve Genel Müdür Yardımcısı Adilcan Ataoğlu da ziyaret edildi.

Ziyaretlerin ikinci gününde ise önce Malatya’da TÜDÖKSAD üyesi Dökümaş Ffirmasını ziyaret eden Yönetim Kurulu Üyeleri, burada da Dökümaş Genel Müdürü Merve Meşe, Genel Müdür Yardımcısı Sıla Nur Kahraman, Satış ve Pazarlama Müdürü Aliseydi Kahraman, Teknik Müdür Ramazan Yardım, Yasir Plastik Genel Müdürü Hanifi Işık ile Çekirdek Makine SanayiMakine Genel Müdürü Abidin Çekirdek ile görüşerek bilgi alışverişinde bulundular. Deprem bölgesinde ziyaret edilen son il ise Elazığ oldu.

 

TÜDÖKSAD üyesi Tan Çelik’i ziyaret eden Yönetim Kurulu Üyeleri Tan Çelik Kurucusu ve Genel Müdürü Mehmet Tan ile sohbet ettiler. Sonrasında TÜDÖKSAD üyesi Mert Döküm’ü ziyaret eden Yönetim Kurulu Üyeleri, burada Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Kanıtoğlu ve Genel Müdür Gültekin Bayır eşliğinde fabrika turu yaparak Mert Döküm’ün Elazığ tesisleri hakkında bilgi aldılar. TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu Üyeleri Elazığ’da ayrıca Nano Metalurji ve Esak Alüminyum Firmalarını da ziyaret edip bilgi alışverişinde bulundular ve geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Efe, ülkemizin bir daha bu tür felaketler yaşamaması temennisinde bulunarak tüm üye ve sektör firmalarına misafirperverliklerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

 
 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

192

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı