TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu Dönemin Son Toplantısını Gerçekleştirdi

TÜDÖKSAD 23. Dönem Yönetim Kurulu son toplantısı 24 Ocak Çarşamba günü Dernek merkezimizde gerçekleşti.

Toplantı, Yönetim Kurulu Üyelerinin Türkiye ve Dünya Metal Döküm Sanayisi özelinde 2023 yılı değerlendirmeleriyle başladı ve sonrasında 2024 öngörüleri paylaşıldı.

Toplantının devamında, Genel Sekreterimiz Tunçağ Cihangir Şen son dönemdeki faaliyetlerin yanı sıra sektörü yakından ilgilendiren konularla alakalı kamu nezdinde bulunulan girişimleri ve gelişmeleri paylaştı.

16-18 Ocak 2024 tarihleri arasında Almanya’da gerçekleşen EuroGuss 2024 Uluslararası Basınçlı Döküm İhtisas Fuarına katılan TÜDÖKSAD Ekibi, fuar ve sektör hakkında Yönetim Kurulu Üyelerimize bilgiler verdi.

Toplantı 2023 eğitim istatistikleri ile devam etti. 2023 kapsamında 19 webinar 7 fiziksel olarak toplamda 26 eğitim gerçekleştirildi. Eğitimlere toplamda 198 firmadan 1166 kişi katıldı. Tüdöksad Eğitim Danışmanı Seyfi Değirmenci sonrasında eğitim sonunda yapılan anket sonuçlarını paylaştı ve 2024 yılında eğitimlerime online ve fiziksel olarak devam edeceklerini yönetim kuruluna iletti.

Son olarak İşletme Müdürümüz Seyhan Tangül Yılmaz; üye aidatları, mevcutlar ve tüm mali durum hakkında bilgileri paylaştı.

Yönetim Kurulu Üyeleri Genel Kurul tarihine karar verdikten sonra toplantı son buldu.

 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

202

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı