TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu Eylül Ayı Olağan Toplantısı Gerçekleştirildi

TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu Eylül Ayı Toplantısı 1 Eylül Çarşamba Günü Online Olarak Gerçekleştirildi.

Toplantıya Genel Sekreterimiz Serter Koray Hatipoğlu’nun Derneğimizin son dönemdeki faaliyetleri hakkında bilgiler paylaştığı sunumuyla başlandı.

Sayın Hatipoğlu Derneğimizin resmi makamlar ve kamu nezdindeki devam eden girişimlerinin yanı sıra; İstanbul Şile bölgesindeki kum üretim tesislerinin orman izinleri ve metal döküm sektörünün kullanılmış döküm kumlarının değerlendirilmesiyle ilgili son gelişmeleri paylaştı.

Özellikle geçtiğimiz günlerde Konya Büyükşehir Belediyesi Sıfır Atık Birimi tarafından kullanılmış döküm kumlarının değerlendirilmesiyle ilgili başlatılan araştırma ve projelendirme sürecine dair son durum irdelendi.

Son dönemde Avrupa Yeşil Mutabakatı ile birlikte çalışmalarını çevre ve sürdürülebilirlik üzerine yoğunlaştıran TÜDÖKSAD’ın, İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ortaklığında hayata geçirilen Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformu ile işbirliği protokolü imzalayacağı duyuruldu.

Bu yeni ortaklık çerçevesinde TÜDÖKSAD ve Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformu yeni projelere imza atarak hem döngüsel ekonominin metal döküm sektörü genelinde yaygınlaşmasını sağlayacak hem de TÜDÖKSAD üyeleri Türkiye Materials Marketplace (TMM) girişimine ücretsiz katılma hakkı ve platform tarafından sunulan imkânlardan faydalanma hakkı elde edecek.

Sonraki gündem maddesinde çalışmalarını yoğunlaştıran TÜDÖKSAD AB Yeşil Mutabakatı Çalışma grubunun faaliyetleri ve geçtiğimiz ay tamamlanarak tüm sektöre duyurulan TÜDÖKSAD 2020 METAL DÖKÜM SANAYİ İSTATİSTİKLERİ hakkında bilgi verildi.

Toplantının devamında pandemi sürecinde çevrimiçi olarak devam edilen TÜDÖKSAD Akademi bünyesindeki seminer faaliyetlerine dair bilgiler paylaşıldı.

Son olarak İşletme Müdürümüz Seyhan Tangül Yılmaz; üye aidatları, mevcutlar ve tüm mali durum hakkında bilgileri paylaştı.

Yönetim Kurulu üyelerinin görüşleri ve gelecek döneme dair öngörüleri sonrasında bir sonraki Yönetim Kurulu toplantısı tarihinin belirlenmesiyle toplantı sona erdi.

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

179

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı

Bize Ulaşın

  • Adres: Ortaklar Cad. Bahçeler Sok. 18 İş Merkezi Kat:4 Mecidiyeköy İstanbul
  • Tel: +90 212 267 13 98
  • Faks: +90 212 213 06 31
  • E-Posta: [email protected]

Copyright © 2018 TÜDÖKSAD. Tüm Hakları Saklıdır.