TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu Eylül Ayı Olağan Toplantısı Gerçekleştirildi

Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu toplantısını 11 Eylül Pazartesi günü gerçekleştirdi.

Toplantı, Yönetim Kurulu Üyelerimiz dünyada ve ülkemizde metal döküm sanayisinin son durumu, ekonomik gelişmeler, mevcut durumları hakkında paylaşımlar yapılarak başlandı. Toplantının devamında İş Geliştirme Direktörümüz Tunçağ Cihangir Şen Derneğimizin mevcut faaliyetleri hakkında Yönetim Kurulumuza bilgiler verdi.

Eylül ayı içerisinde gerçekleşen 19.Ulusal Kil Sempozyumu ''Endüstriyel Hammadde Paneli''ne katılım sağlayan Tunçağ Cihangir Şen; sektörümüzü yakından ilgilendiren Şile havzasında silis kumlarının çıkarılması konusunda yaşanan problemler dolayısıyla sektörümüzün nasıl bir etkiyle karşılacağı hakkında sunum gerçekleştirdi. Buradaki kumların sektörümüz için ne kadar önemli olduğunu belirten Sayın Şen konunun ciddiye alınması gerektiğini aktardı. Konu hakkında Yönetim Kurulu Üyelerimizi bilgilendiren Şen konuyu takip etmeye devam edeceklerini iletti.

Sonrasında, Tüdöksad Akademi Eğitim Danışmanı Seyfi Değirmenci, TÜDÖKSAD Akademi bünyesindeki seminer ve webinar faaliyetlerine dair bilgiler paylaştı. Akabinde, 3 - 4 Kasım 2023 tarihlerinde düzenlenecek 3. Ulusal Döküm Kongresi'ne dair hazırlıklar ve planlanan etkinlikler masaya yatırıldı.

Son olarak İşletme Müdürümüz Seyhan Tangül Yılmaz; üye aidatları, mevcutlar ve tüm mali durum hakkında bilgileri paylaştı.

Yönetim Kurulu üyelerinin görüşleri ve gelecek döneme dair öngörüleri sonrasında bir sonraki Yönetim Kurulu toplantısı tarihinin belirlenmesiyle toplantı sona erdi.

 

 
 
 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

194

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı