TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu Nisan Ayı Toplantısı Gerçekleşti

16 Mayıs 2022 Tarihinde gerçekleşecek ‘’Olağan Genel Kurulumuz’’  öncesi Yönetim Kurulumuzun son toplantısı 18 Nisan Pazartesi Günü çevrimiçi olarak gerçekleşti.

Yönetim Kurulu Başkanımız Umur Denizci; geçirdiği iki dönem boyunca yapılan çalışmalar nedeniyle hem Yönetim Kurulu Üyelerine hem de TUDOKSAD çalışanlarına teşekkür ederek toplantıyı başlattı.

Pandemi koşulları nedeniyle yüz yüze etkinlik yapamadığının üzüntüsünü belirten Denizci, buna rağmen bu dönemde Derneğimizin en büyük artısının, Kamu nezdinde çalışmalarının bu dönemde çok iyi gittiği ve Kamu görünürlük faaliyetleri sayesinde Metal Döküm Sektörünün öneminin devlet nezdinde daha fazla kabul gördüğünü söyledi.

Toplantının devamında Genel Sekreterimiz Koray Hatipoğlu Derneğimizin mevcut faaliyetleri hakkında Yönetim Kurulumuza bilgiler verdi.

Akabinde, 6 - 8 Ekim 2022 tarihlerinde düzenlenecek Ankiros/Turkcast fuarlarıyla eş zamanlı 11. Uluslararası Döküm Kongresi'ne dair hazırlıklar ve planlanan etkinlikler masaya yatırıldı.

Son olarak İşletme Müdürümüz Seyhan Tangül Yılmaz; üye aidatları, mevcutlar ve tüm mali durum hakkında bilgileri paylaştı.

Toplantı Yönetim Kurulumuzu Üyelerimizin, Yönetim Kurulu Başkanlığını bırakacak olan Umur Denizci’ye teşekkür ederek sona erdi.

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

178

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı