TÜDÖKSAD Yönetim Kurulu Yılın Son Toplantısını Gerçekleştirdi

Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği'nin 2023 yılının son Yönetim Kurulu toplantısı, 25 Aralık Pazartesi günü Erkunt Sanayi’nin ev sahipliğinde Ankara’da gerçekleşti.

Toplantı, Yönetim Kurulu üyelerimizin metal döküm sanayisinin 2023 yılı değerlendirmesi ve 2024 yılı öngörülerini paylaşarak başladı.

Toplantının devamında, Genel Sekreter Tunçağ Cihangir Şen, Derneğimizin mevcut faaliyetleri hakkında Yönetim Kurulumuza bilgi verdi.

Sn. Şen Sera Gazı Emisyonları ve Mevzuat hakkında T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile koordineli şekilde çalışmaların devam ettiği, gelişmeler oldukça üyelerimize bilgilendirmelerin devam edeceği bilgisini verdi. Sn. Şen devamında 2024 yılında planlanan etkinlikler hakkında Yönetim Kurulumuzu bilgilendirdi. 2024 yılında gerçekleşecek olan 12. Uluslararası Döküm Kongresi hakkında çalışmaların yakında başlayacağını ve TURKCAST Fuarında gerçekleştirilecek yeni projeler hakkında Yönetim Kurulu Üyelerine bilgiler verdi.

CAEF aylık olarak yayınladığı Avrupa Döküm Sektörü Eğilim İndeksi raporlarını Yönetim Kuruluna sunan Şen, eğilimin düşüş trendinden çıkarak 2024 yılına Avrupa Döküm Sektörünün olumlu bakmaya başladığını paylaştı.

Toplantının devamında Tüdöksad Akademi Eğitim Danışmanı Seyfi Değirmenci 2023 yılı eğitimleri hakkında bilgiler verdi.

Son olarak İşletme Müdürümüz Seyhan Tangül Yılmaz; üye aidatları, mevcutlar ve tüm mali durum hakkında bilgileri paylaştı.

Yönetim Kurulu üyelerinin görüşleri ve gelecek döneme dair öngörüleri sonrasında bir sonraki Yönetim Kurulu toplantısı tarihinin belirlenmesiyle toplantı sona erdi.

 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

195

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı