Üniversite İş Birlikleri Kapsamında İÜC & İTÜ Malzeme Günlerine Katıldık

İş Geliştirme Direktörümüz Tunçağ Cihangir Şen TÜDÖKSAD & Üniversite işbirlikleri kapsamında üniversite ziyaretlerine devam ediyor.

9 Mayıs Pazarteis günü İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Malzeme Günleri etkinliğine katılan Şen 12 Mayıs Perşembe günü ise İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümü öğrencileriyle buluştu.

Geleceğin dökümhane mühendislerine; yeni mezunlara ve genç mühendislere yönelik giriş seviyesinde içerikler sunan çevrimiçi eğitim platformumuz Dökümhane.net'i tanıttı.

Tunçağ C. Şen, ortağı ve aynı zamanda kalite yönetim faaliyetlerinden sorumlu olduğumuz AB destekli Erasmus+ projesi CHROMAFOR’un devam eden faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaptı.
Ayrıca, TÜDÖKSAD ve TÜDÖKSAD Akademi faaliyetlerinin yanı sıra Türkiye Döküm Sektörü ile ilgili paylaşımlar yaptıktan sonra metal döküm sektöründeki çevre ve sürdürülebilirlik uygulamalarından örnekler vererek gençlerin sorularını yanıtladı.

Öğrencilere staj imkanları ve kariyer fırsatları konusunda da Dernek olarak yapılmakta olan çalışmalar hakkında bilgiler vererek, etkinliğin gerçekleşmesinde büyük emeği olan öğrenci kulübüne ve öğretim üyelerine teşekkürleri sundu ve TÜDÖKSAD Ekibinin getirdiği hediyeler öğrencilere dağıtıldı.

 

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

179

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı