Üniversitelerimizle Malzeme Günleri Etkinliklerine Devam Ediyoruz

TÜDÖKSAD olarak, üniversite iş birliklerimizi bu yıl da sürdürerek, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi'nde düzenlenen Malzeme Günleri etkinliklerinde öğrencilerle bir araya geldik. 6 Mart Çarşamba günü YTÜ ve 7 Mart Perşembe günü GTÜ ziyaretlerimizde, geleceğin mühendislerini Türkiye'nin metal döküm sektörü ile tanıştırdık.

Genel Sekreterimiz Tunçağ Cihangir Şen ve Kurumsal İletişim Sorumlumuz Fikri Karaca'nın katılım sağladığı bu etkinliklerde, genç mühendis adaylarına sektörümüzün fırsatları hakkında bilgiler sunuldu. Şen, Dökümhane.net üzerinden yeni mezunlar ve genç mühendislere yönelik sunulan çevrimiçi eğitim fırsatlarımızı paylaştı. Ayrıca, AB destekli Erasmus+ CHROMAFOR projesi ve TÜDÖKSAD Akademi'nin faaliyetleri hakkında detaylı bilgiler verdi.

Etkinlikler, öğrencilerin sektörle ilgili sorularını yanıtlayarak ve staj ile kariyer olanakları üzerine derneğimizin çalışmalarını anlatarak interaktif bir atmosferde gerçekleşti. Öğrenci kulüpleri ve öğretim üyelerine katkılarından ötürü teşekkür edildi ve TÜDÖKSAD ekibi tarafından getirilen hediyeler dağıtıldı.

Bu etkinliklerle, öğrencilere döküm sektörünü uygulamalı olarak tanıma fırsatı sunuyoruz. Ayrıca, Ümraniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Metalurji Teknolojileri Döküm Alanı öğrencileriyle gerçekleştirdiğimiz projede, katılımcılar kendi tasarladıkları portatif döküm seti ile alüminyum dökümünü deneyimleme şansı buldular, bu da etkinliğimize büyük bir ilgi gösterilmesini sağladı.

 
TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
6.5 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

2

Türkiye'nin Avrupa Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

194

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı