WFO Dünya Dökümcüler Birliği Video Konferans Toplantısı

9 Temmuz Salı günü The WFO (World Foundry Organization) Olağan Üye Toplantısı; web üzerinden üye ülke derneklerinin temsilcilerinin katılımı ile yaklaşık 2 saat sürdü.

Derneğimizi temsilen İş Geliştirme Uzmanımız Tunçağ Cihangir Şen'in katıldığı toplantı; 2019 Dünya Döküm Sanayi Değerlendirme Raporuna dair paylaşımlar ile başlayarak, güncel faaliyetler, çalışma grupları hakkında değerlendirmeler, WFO gelecek dönem stratejik planlaması ve 2019 Genel Kurul'a dair fikirler masaya yatırıldı. Yakın geçmişte aktive edilen sosyal medya hesapları ve birliğin görünürlüğüne dair hayata geçirilen yeni çalışmalar neticesinde etkileşimlerin ve birliğin üyelerine sağladığı katma değerin her geçen gün arttığı bilgisi verildi.

Yeni üyelik başvuruları değerlendirildi. İlki geçtiğimiz yıl Eylül ayında İtalya Roma'da gerçekleştirilen ve büyük ilgiye sahne olan WFO World Foundry Summit etkinliğinin ikincisi 18 - 19 Mayıs 2020 tarihlerinde A.B.D.'nin New York şehrinde düzenlenecek. Etkinliğin devam eden organizasyon sürecine dair son gelişmeler ve netleşmeye başlayan teknik program hakkında üyelere bilgiler verildi.

Birlik üyesi ülkeler tarafından güncel çalışmaları hakkında detaylar dinlendi ve Eylül ayında WFO Teknik Forum kapsamında Slovenya'da gerçekleştirilecek olan Genel Kurul toplantısında görüşmek üzere konferans sona erdirildi.

 

TÜDÖKSAD, Dünya Dökümcüler Birliği ve Avrupa Dökümcüler Birliği Üyesidir.

İŞ BİRLİKLERİMİZ

TÜDÖKSAD, CHROMAFOR (Erasmus+ KA202) projesinin bir ortağıdır.
TÜDÖKSAD, Türkiye Döngüsel Ekonomi Platformunun bir üyesidir
Rakamlarla TÜDÖKSAD
4.1 Milyar

Türkiye Döküm İhracatı (Euro)

9

Türkiye'nin Dünya Döküm Üretim Sıralaması

1976

Kuruluş Tarihi

179

TÜDÖKSAD Üyelerinin Sayısı

Bize Ulaşın

  • Adres: Ortaklar Cad. Bahçeler Sok. 18 İş Merkezi Kat:4 Mecidiyeköy İstanbul
  • Tel: +90 212 267 13 98
  • Faks: +90 212 213 06 31
  • E-Posta: [email protected]

Copyright © 2018 TÜDÖKSAD. Tüm Hakları Saklıdır.